АБА: Звездина рутина у Загребу, против Цибоне!

Рутинска победа Звезде у Загребу! Кошаркаши Црвене звезде победили су Цибону са 93:87, у последњем мечу 11. кола АБА лиге.  Звезда показала моћ у Загребу! Црвено-бели остварили шесту узастопну победу у АБА лиги. Убацили су 14 тројки, па дозволили Цибони да у последњих седам минута значајно смањи разлику.

Кошарка 11.12.2017 | 20:10
Звезда лако кроз Загреб, Фелдин наставио да решета! Црвено-бели опет одлични у шуту за три поена, то је било кључно.

Изабраници Душана Алимпијевића од старта меча су кренули фуриозно и домаћи играчи нису имали одговор за расположене кошаркаше актуелног шампиона Србије и региона.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде био је Џејмс Фелдин који меч завршио са 23 (6/10 за три) поена и три аситенције.

Проток лопте био је сјајан, Звезда је после првих 10 минута игре имала чак десет асистенција, а резултат од 35:18 вам доста говори у којем ће смеру ићи остатак меча.

Цибона је у другој четвртини заиграла нешто боље, али пре свега због малог пада концетрације клуба са Малог калемегдана.

Ипак, Тејлор Рочести и Џејмс Фелдин побринули су се да Цибона не приђе озбиљније црвено-белима, па се тако на паузу отишло са резултатом 57:42.

Звезда је после првих 20 минута игре шутирала 11/15 за два поена (73,3%), 8/13 за три поена (61,5%) и 11/13 бацања (84,6%).

Екипа из Београда током треће деонице одржавала је предност и нису допуштали домаћим играчима да се озбиљније приближе. Ипак, то се догодило у четвртој четвртини.

У последњих неколико минута меча Цибона је успела да дође до једноцифреног заостатка, међутим, тада је већ било касно. На крају, Звезда је заслежено славила, пошто је водила од почетка меча.

Укупан утисак није баш за "десетку", пошто је Цибона завршила меч серијом од 19:6, али игра Црвене звезде у понедељак у дворани "Дражен Петровић" имала је обрисе доминације, из времена када је њен доста другачији састав са клупе предводио Дејан Радоњић.

Изабраници Душана Алимпијевића у првој четвртини су погодили чак 80 одсто шутева из игре, стекли убедљиву предност (максимална "плус 21") и без већих проблема је одржавали до 34. минута. У том тренутку резултат је био 68:87.

Екипа Цибоне потом је показала карактер, великом борбеношћу и неодустајањем до последњег секунда, када је Билиновац убацио тројку за коначних 87:93 (18:35, 24:22, 21:22, 24:14)!,

Звезда на половини АБА лиге заузима друго место са скором 9-2, док су Загрепчани на деоби 9. до 11. позиције са 4-7, две победе испред последњепласираног МЗТ Скопља.

Црвено-бели су почели изазован период, током кога ће шест од седам утакмица у АБА лиги и Евролиги одиграти ван Београда. У петак ће гостовати у Валенсији, у недељу у Бару, идућег уторка у Истанбулу...

Црвена звезда је у озбиљно добром моментуму. После репрезентативне паузе везала је и четврту победу у свим такмичењима, овога пута страдала је Цибона у Загребу с 93:87. Тим Душана Алимпијевића делује све боље и поливалентније, а основни састојак су тројке. Звезда их је данас дала 14 из 26 шутева.

Највише је у овом аспекту предњачио Џејмс Фелдин који је убацио 23 поена. Игра све боље и боље. Шутирао је за три 6/10.

Гостовања Цибони у Загребу никада нису била лака и спадала у "одрађивање посла", али је овога пута Звезда толико била добра да је све заличило управо на то. Практично, питање победника се није постављало током целог тока меча. Иако су домаћи мало пришли при крају утакмице.

Још један доказ да је Звезда у налету и да је папучица од гаса додирнула под. Валенсија је следећа станица...

Поред Фелдина, Рочести је дао 19, Бјелица 14 уз седам скокова, а Лесор 11.

Од самог почетка било је јасно да ће Звезда брзо до предности, тројке су улазиле у великом проценту, само у првој четвртини Звезда је шутирала за три поена 6/8, имала 10 асистенција и водила је после 10 минута игре с чак 35:18.

Једини отпор Звезди пружао је Лука Жорић добром игром испод коша, али му се и Лесор реванширао с неколико добрих нападачких акција тако да је Звезда имала одговор на сваки изазов домаћина.

Перо Антић је био добар у офанзивном скоку, Фелдин, Рочести и Лесор су били офанзивно расположени па је Звезда само у првом полувремену дала чак 57 поена! Отишли су играчи Душана Алимпијевића на одмор с предношћу од поена, тако да је деловало да је већ тада победник био познат.

Никола Радичевић поново није играо, видећемо какав ће бити његов статус још сада када је на његовој позицији дошао Дилан Енис.

Зато је Фелдин потврдио да је у фантастичној форми, већ неколико утакмица је у "зони", одлично шутира за три поена, види се да се потпуно навикао на своју улогу, на екипу и окружење, и почео је да пружа своје најбоље игре у црвено-белом дресу.

Све време је Звезда држала сигурну предност. Цибона није имала шансе да озбиљније припрети. Пробала је пред крај утакмице, али није успела. Било је то убедљвије од онога што резултат показује.