ABA: Zvezdina rutina u Zagrebu, protiv Cibone!

Rutinska pobeda Zvezde u Zagrebu! Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Cibonu sa 93:87, u poslednjem meču 11. kola ABA lige.  Zvezda pokazala moć u Zagrebu! Crveno-beli ostvarili šestu uzastopnu pobedu u ABA ligi. Ubacili su 14 trojki, pa dozvolili Ciboni da u poslednjih sedam minuta značajno smanji razliku.

Košarka 11.12.2017 | 20:10
Zvezda lako kroz Zagreb, Feldin nastavio da rešeta! Crveno-beli opet odlični u šutu za tri poena, to je bilo ključno.

Izabranici Dušana Alimpijevića od starta meča su krenuli furiozno i domaći igrači nisu imali odgovor za raspoložene košarkaše aktuelnog šampiona Srbije i regiona.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Džejms Feldin koji meč završio sa 23 (6/10 za tri) poena i tri asitencije.

Protok lopte bio je sjajan, Zvezda je posle prvih 10 minuta igre imala čak deset asistencija, a rezultat od 35:18 vam dosta govori u kojem će smeru ići ostatak meča.

Cibona je u drugoj četvrtini zaigrala nešto bolje, ali pre svega zbog malog pada koncetracije kluba sa Malog kalemegdana.

Ipak, Tejlor Ročesti i Džejms Feldin pobrinuli su se da Cibona ne priđe ozbiljnije crveno-belima, pa se tako na pauzu otišlo sa rezultatom 57:42.

Zvezda je posle prvih 20 minuta igre šutirala 11/15 za dva poena (73,3%), 8/13 za tri poena (61,5%) i 11/13 bacanja (84,6%).

Ekipa iz Beograda tokom treće deonice održavala je prednost i nisu dopuštali domaćim igračima da se ozbiljnije približe. Ipak, to se dogodilo u četvrtoj četvrtini.

U poslednjih nekoliko minuta meča Cibona je uspela da dođe do jednocifrenog zaostatka, međutim, tada je već bilo kasno. Na kraju, Zvezda je zasleženo slavila, pošto je vodila od početka meča.

Ukupan utisak nije baš za "desetku", pošto je Cibona završila meč serijom od 19:6, ali igra Crvene zvezde u ponedeljak u dvorani "Dražen Petrović" imala je obrise dominacije, iz vremena kada je njen dosta drugačiji sastav sa klupe predvodio Dejan Radonjić.

Izabranici Dušana Alimpijevića u prvoj četvrtini su pogodili čak 80 odsto šuteva iz igre, stekli ubedljivu prednost (maksimalna "plus 21") i bez većih problema je održavali do 34. minuta. U tom trenutku rezultat je bio 68:87.

Ekipa Cibone potom je pokazala karakter, velikom borbenošću i neodustajanjem do poslednjeg sekunda, kada je Bilinovac ubacio trojku za konačnih 87:93 (18:35, 24:22, 21:22, 24:14)!,

Zvezda na polovini ABA lige zauzima drugo mesto sa skorom 9-2, dok su Zagrepčani na deobi 9. do 11. pozicije sa 4-7, dve pobede ispred poslednjeplasiranog MZT Skoplja.

Crveno-beli su počeli izazovan period, tokom koga će šest od sedam utakmica u ABA ligi i Evroligi odigrati van Beograda. U petak će gostovati u Valensiji, u nedelju u Baru, idućeg utorka u Istanbulu...

Crvena zvezda je u ozbiljno dobrom momentumu. Posle reprezentativne pauze vezala je i četvrtu pobedu u svim takmičenjima, ovoga puta stradala je Cibona u Zagrebu s 93:87. Tim Dušana Alimpijevića deluje sve bolje i polivalentnije, a osnovni sastojak su trojke. Zvezda ih je danas dala 14 iz 26 šuteva.

Najviše je u ovom aspektu prednjačio Džejms Feldin koji je ubacio 23 poena. Igra sve bolje i bolje. Šutirao je za tri 6/10.

Gostovanja Ciboni u Zagrebu nikada nisu bila laka i spadala u "odrađivanje posla", ali je ovoga puta Zvezda toliko bila dobra da je sve zaličilo upravo na to. Praktično, pitanje pobednika se nije postavljalo tokom celog toka meča. Iako su domaći malo prišli pri kraju utakmice.

Još jedan dokaz da je Zvezda u naletu i da je papučica od gasa dodirnula pod. Valensija je sledeća stanica...

Pored Feldina, Ročesti je dao 19, Bjelica 14 uz sedam skokova, a Lesor 11.

Od samog početka bilo je jasno da će Zvezda brzo do prednosti, trojke su ulazile u velikom procentu, samo u prvoj četvrtini Zvezda je šutirala za tri poena 6/8, imala 10 asistencija i vodila je posle 10 minuta igre s čak 35:18.

Jedini otpor Zvezdi pružao je Luka Žorić dobrom igrom ispod koša, ali mu se i Lesor revanširao s nekoliko dobrih napadačkih akcija tako da je Zvezda imala odgovor na svaki izazov domaćina.

Pero Antić je bio dobar u ofanzivnom skoku, Feldin, Ročesti i Lesor su bili ofanzivno raspoloženi pa je Zvezda samo u prvom poluvremenu dala čak 57 poena! Otišli su igrači Dušana Alimpijevića na odmor s prednošću od poena, tako da je delovalo da je već tada pobednik bio poznat.

Nikola Radičević ponovo nije igrao, videćemo kakav će biti njegov status još sada kada je na njegovoj poziciji došao Dilan Enis.

Zato je Feldin potvrdio da je u fantastičnoj formi, već nekoliko utakmica je u "zoni", odlično šutira za tri poena, vidi se da se potpuno navikao na svoju ulogu, na ekipu i okruženje, i počeo je da pruža svoje najbolje igre u crveno-belom dresu.

Sve vreme je Zvezda držala sigurnu prednost. Cibona nije imala šanse da ozbiljnije pripreti. Probala je pred kraj utakmice, ali nije uspela. Bilo je to ubedljvije od onoga što rezultat pokazuje.