ФРА: ПСЖ доминира, Монако се спасао бламаже!

Кариљо херој, Монако се спасао бламаже! Фудбалери Монака неочекивано тешко су победили Троу са 3:2 у 17. колу Лиге 1. Мбапе је невероватан! Фудбалери Пари Сен Жермена победили су Лил у 17. колу француске Лиге 1 са 3:1 на Парку принчева у Паризу.  Овако је ПСЖ одговорио на два везана пораза. . .  Без Нејмара, Курзаве, Моте и Силве, "свеци" су се ослонили на Мбапеа и Ди Марију и пети пут у низу савладали Лил.

Фудбал 10.12.2017 | 08:15
Парижани су се после пораза од Стразбура вратили доминацији у Лиги 1 у којој имају 12 бодова предности у односу на најближе пратиоце Лион, Монако и Марсеј који имају по 32 бода.

ПСЖ је до првог гола дошао захваљујући Ди Марији у 29. минуту, али ништа мање и невероватном Килијану Мбапеу. Мбапе је асистирао Аргентинцу, а овај главом убацио лопту у гол Лила.

Пасторе у 49. минуту на додавање Ди Марије повећава на 2:0, да би наду Лилу у 86. минуту донео Ел-Гази.

Све недоумице у вези са исходом решио је Мбапе у 93. минуту. Голман Лила, Мајк Маињан је истрчао до половине ПСЖ због корнера. Лил га није искористио, али јесте Маркињос који је гурнуо лопту напред, до ње је први дошао Мбапе, повукао је и онда оставио за собом све чуваре да би само лагано пласирао лопту у небрањену мрежу на супротном крају терена.

Мбапе се тим голом, али и асистенцијом учврстио на листи најбољих младих играча Европе јер је учествовао у укупно 34 гола, било као стрелац или асистент од сезоне 2016/2017. Иза њега је Каи Хаверц који је учествовао у постизању 14 голова.

Тријумф над Монаком у Суперкупу 29. јула (2:1) за ефектно отварање сезоне прескупих појачања, потом серија од 22 утакмице без пораза у Лиги 1 и Лиги шампиона уз само два ремија, са Монпељеом и Марсејом, а онда - два пораза у низу!

Изгледа да је са овом мини-кризом "светаца" готово.

Играјући без суспендованог Нејмара и повређених Тијага Силве, Левина Курзаве и Тијага Моте, вицешампион Француске забележио је пету победу у низу над ривалом са севера:

Пари Сен Жермен - Лил 3:1 (1:0) у другом мечу 17. кола француског шампионата, вече након што је Бордо наставио црну серију пораза дебаклом у мечу са Стразбуром код куће - 0:3 (0:2).

Управо је Стразбур тим који је пре седам дана нанео први пораз екипи Унаија Емерија ове сезоне (2:1), на шта су се надовезали фудбалери Бајерна из Минхена чија победа од 3:1 у уторак увече није била довољна и да се ПСЖ скине с првог места у групи.

Ипак, трећи пораз у низу био би превелики луксуз за ова имена. Килијан Мбапе и Анхел Ди Марија забележили су по гол и асистенцију, уз погодак Хавијера Пастореа пред 47.176 навијача на "Парку принчева", за победу која је лидера оставила на девет бодова предности у односу на Монако.

Холандски нападач Анвар Ел-Гази успео је у 86. минуту да се упише у стрелце, али не и да спречи први пораз "великих дога" од бизарног растанка са тренером Марселом Бијелсом, који је и даље званично суспендован после везаних пораза резултатом 3:0 од Амијена и Монпељеа (тај случај решиће Фудбалска федерација Француске).

У међувремену, Лил је победио Лион 1:2 и Тулуз 1:0, али против Мбапеа и осталих није могао.

Прошлосезонска тинејџ сезнација из Монака, која ће Пари Сен Жермен коштати 185 милиона евра када наредног лета буде остварена увелико уговорена куповина, на 42 утакмице за ова два клуба у Лиги 1 има 21 гол и 13 асисстенција. То је за најмање 20 "поена" више од било ког тинејџера у пет најјачих европских лига у истом периоду.

ПСЖ је групу Лиге шампиона у којој су били још Бајерн Минхен, Селтик и Андерлехт прошао са пет победа и једним поразом уз рекорд такмичења по броју постигнутих голова (25:4), док у првенству овај мега тим има скор 14-2-1 (51:13). На "Парку принчева" поражени су сви који су гостовали ове сезоне, невезано за назив такмичења, уз збирну гол-разлику (46:7).

Када је трио нападача у питању, Единсон Кавани има 22 утакмице, 23 гола и три асистенције, Нејмар 18 наступа, 15 голова и 11 асистенција, а Мбапе 18 игара, десет голова и седам асистенција.

Емери и екипа у понедељак у подне сазнаће име противника у осмини финала Лиге шампиона, а онда до зимске паузе која ће трајати до 13. јануара одиграти још два кола у првенству: Рен у гостима и Каен код куће.

Видећемо да ли ће "деветка", Кавани, овај финиш искористити да поврати голгетерску форму коју је загубио јер вечерас није дао гол трећи пут узастопно након што је био у серији од седам погодака на пет мечева.

Кариљо херој, Монако се спасао бламаже! Фудбалери Монака неочекивано тешко су победили Троу са 3:2 у 17. колу Лиге 1.

Јунак победе био је Гуидо Кариљо који је постигао два гола за три минута и тако донео велики преокрет Монаку.

Кнежеви су губили до 85. минута када је Аргентинац ступио на сцену и постигао два гола. Мутињо је центрирао са десног крила, а Кариљо је главом послао лопту у гол.

Само три минута касније Монако је дошао до потпуног преокрета. Глик је главом асистирао Кариљу којем није било тешко да убаци лопту у гол.

Монако је губио са 2:0 до 70. минута, међутим тада су се пробудили домаћи играчи. Екипа тренера Жардима остварила је важан тријумф и сада имају девет бодова мање од Пари Сен Жермена.

Фудбалери Генгама били су убедљиви пред својим навијачима, пошто су савладали Дижон са 4:0. Домаћи играчи имали су два гола предности на полувремену, а стрелци су били Бријан у 37. и Салибур у 40.

У наставку су голове постизели Коко у 59. и Кербрат у 66. за коначних 4:0. Генгаму је ово био шести тријумф, док је Дижон забележио осми пораз.

Победе у 17. колу остварио је и Тулуз, док су бодове поделили Меци и Рен, као и Анже и Монпеље.