АБА: Цедевита добила Партизан, а Мега Игокеу!

Партизан попустио у 4/4, победа Цедевите у Пиониру! Кошаркаши Партизана изгубили су од Цедевите 92:82 у дербију 11. кола АБА лиге. Будућност славила у Железнику! Кошаркаши Будућности победили су у гостима екипу ФМП-а са 93:76 у утакмици 11. кола АБА лиге. Мега умало прокоцкала победу у Лакташима! Кошаркаши Мега Бемакса победили су Игокеу са 89:82 у Лакташима у 11. колу АБА лиге.

Кошарка 09.12.2017 | 23:00
Најбољи је код победника био Влатко Чанчар са 21 поеном, Стефан Фундић је имао 14, а Гога Битадзе и Никола Ребић по 13 поена. У Игокеи су најбољи били Вук Радивојевић и Никола Јевтовић са по 18 кошева.

Мега је кренула силовито у походу на четврту победу у регионалној лиги од почетка друге четвртине.

Прва је била тесна до два минута пред крај и поена Фундића и Лазића који су мини-серијом 4:0 донели Меги осам разлике пред другу деоницу.

Мега већ после двадесетак секунди у другој четвртини стиче прву двоцифрену предност 30:20 и од тог тренутка је Игокеа постала инфериоран противник на свом паркету.

Влатко Чанчар тројком, а онда и полагањем после коша Фундића повећава предност и Мега до полувремена потпуно разбија домаћина са 54:34.

Мега је имала и +21 на 56:35, али тада се Игокеа покреће и прави серију 9:0 да би се приближила на "ухватљив" заостатак од 12 поена. Мега је ипак успевала да задржи двоцифрену предност до краја треће четвртине.

У четвртој Мега пада, Игокеа појачава и до половине последње четвртине спушта се испод десет поена. Од -21 Игокеа се враћа до 81:78 после два погођена слободна бацања Јевтовића.

Гога Битадзе хвата битан офанзивни скок у тим тренуцима и погађа за 83:78, што ће се након поена Чанчара испоставити једним од преломних тренутака у финишу меча који су Меги донели жељени тријумф у Лакташима.

Партизан попустио у 4/4, победа Цедевите у Пиониру! Кошаркаши Партизана изгубили су од Цедевите 92:82 у дербију 11. кола АБА лиге.

Изабраници Мирослава Николића наставили су са лошом серијом и сада имају чак пет пораза заредом у свим такмичењима.

Партизану је пресудио Роко Лени Укић који је остварио учинак од 23 поена и шест асистенција.

Црно-бели су меч отворили веома добро, пре свега због расположеног Танасковића и Андрића који су постигли по пет поена у првих неколико минута, 14:14.

Цедевита је константно кажњавала лошу брањење линије за три поена, а уласком Џанана Мусе постали су још опаснији. Репрезентативац Босне и Херцеговине постигао је брза четири поена у завршници, па је после 10 минута игре резултат гласио 24:23 за Цедевиту.

Роко Лени Укић погодио је неке тешке шутеве за предност од пет поена (30:25), али је онда уследила серија Партизана.

Црно-бели су направили брзих 9:0, а један од најзаслужнијих био је Андреја Стевановић који је извео два атрактивна закуцавања, 34:30.

Ипак, Цедевита је заиграла нешто боље од црно-белих и после Партизанових 9:0, они су направили 10:2 (37:40). Полувреме је завршено резултатом 44:44.

Друго полувреме настављено је у истом ритму. Обе екипе су држале велики проценте шута и нисмо видели веће резултатске предности.

Играло се углавном у налетима, па је тако Партизан после вођства од 56:54, дозволио Цедевити да дође до 63:59. После тридесет минута игре Цедевита је имала +5, али се видело да екипи Партизана не достаје константност.

У последњој деоници ушао је и Новица Величковић, који је унео чврстину у игру Партизана, али је клуб из Загреба био незасутављив.

Пресудан тренутак десио се у два минута до краја меча када је Вил Чери погодио тројку са осам метара, на истеку напад, 81:75. После тога су уследили кошеви ван линије 6,75 и од Укића и Мусе, па је меч био готов.

Партизан је предводио је Вилијамс-Гос са 25 поена, док је Патрик Милер убацио 15. Код гостију, поменути Укић је имао 23 поена, Муса је убацио 16, Николс 12, а Вил Чери 10 поена.

АБА лиге, 11. коло:

Партизан - Цедевита 82:92 (23:24, 21:20, 18:23, 20:25)

хала: Александар Николић

судије: Болтаузер, Петек, Шпендл

састави:

Партизан: Милер 15, Гос 25, Аранитовић 2, Танасковић 7, Величковић 2, Томић , Пецарски, Гавриловић 4, Андрић 7, Чакаревић 4, Стевановић 9, Шалић 7.

Цедевита: Укић 23, Крушлин 8, Перковић, Катић, Николс 12, Жганец 2, Муса 16, Чери 10, Маркота 5, Рамљак 0, Стипановић 8, Марфи 8.

Будућност славила у Железнику! Кошаркаши Будућности победили су у гостима екипу ФМП-а са 93:76 у утакмици 11. кола АБА лиге.

Црногорској екипи је ово десета победа у регионалном такмичењу и прва је на табели, док је ФМП пети са скором од пет победа и шест пораза.

Будућност је од почетка меча наметнула свој ритам и после десет минута игре имала +12, 30:18.

ФМП је успео да се консолидује, ухвати тотални прикључак у трећој деоници и чак поведе, 52:51. Ипак до краја четвртине екипа из Подгорице је преокренула, а онда у последњој само завршила посао.

По 14 поена за победнички тим постигли су Кајл Гибсон, Немања Гордић и Никола Ивановић, док је Кајл Ландри убацио два поена мање.

У редовима клуба из Железника најбољи је био Марко Јеремић са 20 постигнутих поена.

Екипа Александра Џикића у наредном колу гостује Задру, док ФМП дочекује Цедевиту.