ABA: Cedevita dobila Partizan, a Mega Igokeu!

Partizan popustio u 4/4, pobeda Cedevite u Pioniru! Košarkaši Partizana izgubili su od Cedevite 92:82 u derbiju 11. kola ABA lige. Budućnost slavila u Železniku! Košarkaši Budućnosti pobedili su u gostima ekipu FMP-a sa 93:76 u utakmici 11. kola ABA lige. Mega umalo prokockala pobedu u Laktašima! Košarkaši Mega Bemaksa pobedili su Igokeu sa 89:82 u Laktašima u 11. kolu ABA lige.

Košarka 09.12.2017 | 23:00
Najbolji je kod pobednika bio Vlatko Čančar sa 21 poenom, Stefan Fundić je imao 14, a Goga Bitadze i Nikola Rebić po 13 poena. U Igokei su najbolji bili Vuk Radivojević i Nikola Jevtović sa po 18 koševa.

Mega je krenula silovito u pohodu na četvrtu pobedu u regionalnoj ligi od početka druge četvrtine.

Prva je bila tesna do dva minuta pred kraj i poena Fundića i Lazića koji su mini-serijom 4:0 doneli Megi osam razlike pred drugu deonicu.

Mega već posle dvadesetak sekundi u drugoj četvrtini stiče prvu dvocifrenu prednost 30:20 i od tog trenutka je Igokea postala inferioran protivnik na svom parketu.

Vlatko Čančar trojkom, a onda i polaganjem posle koša Fundića povećava prednost i Mega do poluvremena potpuno razbija domaćina sa 54:34.

Mega je imala i +21 na 56:35, ali tada se Igokea pokreće i pravi seriju 9:0 da bi se približila na "uhvatljiv" zaostatak od 12 poena. Mega je ipak uspevala da zadrži dvocifrenu prednost do kraja treće četvrtine.

U četvrtoj Mega pada, Igokea pojačava i do polovine poslednje četvrtine spušta se ispod deset poena. Od -21 Igokea se vraća do 81:78 posle dva pogođena slobodna bacanja Jevtovića.

Goga Bitadze hvata bitan ofanzivni skok u tim trenucima i pogađa za 83:78, što će se nakon poena Čančara ispostaviti jednim od prelomnih trenutaka u finišu meča koji su Megi doneli željeni trijumf u Laktašima.

Partizan popustio u 4/4, pobeda Cedevite u Pioniru! Košarkaši Partizana izgubili su od Cedevite 92:82 u derbiju 11. kola ABA lige.

Izabranici Miroslava Nikolića nastavili su sa lošom serijom i sada imaju čak pet poraza zaredom u svim takmičenjima.

Partizanu je presudio Roko Leni Ukić koji je ostvario učinak od 23 poena i šest asistencija.

Crno-beli su meč otvorili veoma dobro, pre svega zbog raspoloženog Tanaskovića i Andrića koji su postigli po pet poena u prvih nekoliko minuta, 14:14.

Cedevita je konstantno kažnjavala lošu branjenje linije za tri poena, a ulaskom Džanana Muse postali su još opasniji. Reprezentativac Bosne i Hercegovine postigao je brza četiri poena u završnici, pa je posle 10 minuta igre rezultat glasio 24:23 za Cedevitu.

Roko Leni Ukić pogodio je neke teške šuteve za prednost od pet poena (30:25), ali je onda usledila serija Partizana.

Crno-beli su napravili brzih 9:0, a jedan od najzaslužnijih bio je Andreja Stevanović koji je izveo dva atraktivna zakucavanja, 34:30.

Ipak, Cedevita je zaigrala nešto bolje od crno-belih i posle Partizanovih 9:0, oni su napravili 10:2 (37:40). Poluvreme je završeno rezultatom 44:44.

Drugo poluvreme nastavljeno je u istom ritmu. Obe ekipe su držale veliki procente šuta i nismo videli veće rezultatske prednosti.

Igralo se uglavnom u naletima, pa je tako Partizan posle vođstva od 56:54, dozvolio Cedeviti da dođe do 63:59. Posle trideset minuta igre Cedevita je imala +5, ali se videlo da ekipi Partizana ne dostaje konstantnost.

U poslednjoj deonici ušao je i Novica Veličković, koji je uneo čvrstinu u igru Partizana, ali je klub iz Zagreba bio nezasutavljiv.

Presudan trenutak desio se u dva minuta do kraja meča kada je Vil Čeri pogodio trojku sa osam metara, na isteku napad, 81:75. Posle toga su usledili koševi van linije 6,75 i od Ukića i Muse, pa je meč bio gotov.

Partizan je predvodio je Vilijams-Gos sa 25 poena, dok je Patrik Miler ubacio 15. Kod gostiju, pomenuti Ukić je imao 23 poena, Musa je ubacio 16, Nikols 12, a Vil Čeri 10 poena.

ABA lige, 11. kolo:

Partizan - Cedevita 82:92 (23:24, 21:20, 18:23, 20:25)

hala: Aleksandar Nikolić

sudije: Boltauzer, Petek, Špendl

sastavi:

Partizan: Miler 15, Gos 25, Aranitović 2, Tanasković 7, Veličković 2, Tomić , Pecarski, Gavrilović 4, Andrić 7, Čakarević 4, Stevanović 9, Šalić 7.

Cedevita: Ukić 23, Krušlin 8, Perković, Katić, Nikols 12, Žganec 2, Musa 16, Čeri 10, Markota 5, Ramljak 0, Stipanović 8, Marfi 8.

Budućnost slavila u Železniku! Košarkaši Budućnosti pobedili su u gostima ekipu FMP-a sa 93:76 u utakmici 11. kola ABA lige.

Crnogorskoj ekipi je ovo deseta pobeda u regionalnom takmičenju i prva je na tabeli, dok je FMP peti sa skorom od pet pobeda i šest poraza.

Budućnost je od početka meča nametnula svoj ritam i posle deset minuta igre imala +12, 30:18.

FMP je uspeo da se konsoliduje, uhvati totalni priključak u trećoj deonici i čak povede, 52:51. Ipak do kraja četvrtine ekipa iz Podgorice je preokrenula, a onda u poslednjoj samo završila posao.

Po 14 poena za pobednički tim postigli su Kajl Gibson, Nemanja Gordić i Nikola Ivanović, dok je Kajl Landri ubacio dva poena manje.

U redovima kluba iz Železnika najbolji je bio Marko Jeremić sa 20 postignutih poena.

Ekipa Aleksandra Džikića u narednom kolu gostuje Zadru, dok FMP dočekuje Cedevitu.