ЕК: Будућност и Цедевита на вратима Топ 16!

Цедевита после продужетка боља од Дарушафаке! Кошаркаши Цедевите савладали су после продужетка Дарушафаку, 89:83, у седмом колу групе А Еврокупа.  Цедевита се вратила после минус 17 и срушила Дачку у продужетку! Сјајна партија тандем Укић - Николс.  АБА лига ће, како сада ствари стоје, имати два представника у другој фази Еврокупа.

Кошарка 06.12.2017 | 23:14
Изабраници Јура Здовца губили су већим делом меча, али су у последњој деоници успели да се врате и да имају шансу за победу.

Екипа из Загреба губила је са 16 поена разлике на почетку последње деонице, али се тим Дејвида Блата опустио и допустио шампиону Хрватске да се врати у меч.

Џонсон је на 29 секунди до краја меча постигао поен за 76:74, па је Цедевита имала напад за победу или продужетак. Вил Чери одлучио је да покуша за два поена и био је прецизан.

Потом је Вил Камингс из Дарушафаке изгубио лопту, а Чери је покушао да буде херој. Ипак, његов покушај изблокирао је Хауард Сент-Рос, па се ушло у продужетак.

Цедевита је тамо била боља и на крају заслужено славила. Најефикаснији био је Роко Лени Укић са 27 поена, Николс је постигао 20, док је Чери убацио 15.

У пораженом саставу по 13 поена постигли су Бел, Џонсон и Ожмизрак.

Цедевита је у страшној форми. Хрватски шампион код куће је савладао турску Дарушафаку после продужетка са 89:83 у седмом колу Еврокупа, иако је у једном тренутку у другом полувремену имала 17 поена минуса.

Ово је екипи Јурија Здовца била четврта победа у такмичењу и налази се на корак од пласмана у Топ 16 фазу. Иначе, загребачки Сокићи уписали су шести тријумф заредом у свим такмичењима.

После првог полувремена деловало је као да Дарушафака потпуно контролише меч, на почетку трећег квартала водила је са 44:27.

У наставку се разиграо тандем Роко Лени Укић - Деметрис Николс, а на моменте је расположен био и Вил Чери. Упорна екипа Цедевита корак по корак се приближавлаа ривалу, а на крају је имала и шут за победу у последњим секундама 40. минута.

Ипак, покушај Черија је био иблокиран, па је меч отишао у додатних пет минута. Цедевита је на старту продужетка направила серију од 5:0 и повела са 81:76. После “јурњаве”, Дарушафака је на минут и по пре краја стигла на минус два (85:83), али је Николс са линије за слободна бацања одбранио победу.

Цедевита следећу утакмицу игра у суботу против Партизана у београдском Пиониру у оквиру 11. кола Јадранске лиге.

Будућност је у меч против Хапоела ушла након три везана пораза, на скору три побједе и исто толико пораза, а у групи гдје још двије екипе имају идентичан скор, побједа код куће против Хапоела била је од круцијалне важности за тим Александра Џикића.

Будућност је у Морачи "сломила" Хапоел у посљедњој четвртини коју су отворили серијом од 13:0 за високих 75:60 и до краја квартала су мирно привели меч крају за коначних:

Будућност - Хапоел 92:75 (17:19, 26:21, 19:20, 30:15).

Код домаћина најбољи су били Петар Поповић са 20 постигнутих поена, док су Никола Ивановић и Кајл Гибсон постигли по 15 поена.

На другој страни, расположени за игру били су Џером Дајсон са 19, Теренс Кинси са 11 и Остин Деј са 10 поена.

Клуб из Подгорице би побједом у наредном колу против Галатасараја у Турској обезбиједио пролаз у нокаут фазу. Будућност са овом побједом против Хапоела, и евенетуалном побједом у Турској имала би "метлу" против ове двије екипе и са таквим међусобним скором су сигурни путници у нокаут фазу Еврокупа.

Будућност такође држи "тај-брејкер" са Ређо Емилиом коју су у гостима савладали са 8 поена разлике, док су код куће поражени са шест поена разлике.

Други представник из АБА лиге загребачка Цедевита је, забиљеживши три побједе у посљедња четири кола, стигла на скор од три побједе и три пораза. Побједа против "Дачке" би Цедевиту приближила проласку у нокаут фазу, али и са њом не би били сигурни.

Цедевита је вечерас показала два лица, слабо у првом полувремену, одлично у другом. Загрепчани су у другом полувремену погодили 12 тројки и надокнадили заостатак од 17 поена и у посљедњи минут се ушли у егалу, 74:74, имали су напад за побједу али су били непрецизни па се отишло у продужетак. Цедевита је додатни период ријешила у своју корист резултатом 13:7 за коначних:

Цедевита - Дарушафака 89:83 (13:17, 14:24, 19:14, 30:21,13:7)!

У редовима домаћина истакли су се Роко Лени Укић са 27 поена, Деметрис Николс је постигао 20 поена, док је Вил Чери забиљежио 15 поена. Одличан је био и бх. репрезентативац Џанан Муса са 11 постигнутх поена.

У тиму Дејвида Блата најефикаснији су били Картал, Бел и Џонсон са по 13 поена.

Екипа из Загреба држи "тај-брејкер" против најближег пратиоца екипе ФИАТ Торина захваљујући побједи од 22 поена разлике у гостима. За Цедевиту је кључна утакмица код куће против француског Левалоа. Екипа Јурија Здовца је у првом мечу славила са 18 поена разлике и сваки пораз са мањом разликом би фаворизовао Цедевиту у евентуалном "тај-брејкеру".

Еврокуп 7. коло:

Група А

Цедевита - Дарушафака 89:83
Андора - Торино 83:77
Левалоа - Уникс Казан 67:77

Табела: Дарушафака 6-1, Уникс 5-2, Цедевита 4-3, Торино 3-4, Андора 3-4, Левалоа 1-6.

Група Б

Галатасарај - Ређо Емилија 82:72
Лијаткабелис - Бајерн 87:88
Будућност - Хапоел 92:75

Табела: Бајерн 7-0, Будућност 4-3, Ређо Емилија 3-4, Лијеткабелис 3-4, Галатасарај 2-5, Хапоел 2-5.

Група Ц

Лијетувос - Партизан 93:75
Алба - Локомотива 84:89
Лимож - Билбао 86:74

Табела: Локомотива 6-0, Алба 5-1, Лијетувос Ритас 4-3, Лимож 2-4, Билбао 1-5, Партизан 1-6.