ПЛ: Сити ''окренуо'' Вест Хем, реми у дербију југа!

Сако промашио реми, Сити славио после преокрета! Фудбалери Манчестер Ситија савладали су Вест Хем 2:1, после преокрета у последњем мечу 15. кола енглеске Премијер лиге. Сити иде у дерби са ДВАДЕСЕТ у низу! Вест Хем је пружио жесток отпор на Етихаду, први дао гол, али је лидер Премијер лиге ипак преокренуо и наставио низ победа пред меч јесени. Тадић солидан у ремију Саутемптона! Фудбалери Борнмута и Саутемптона ремизирали су 1:1 (1:0) у претпоследњем мечу 15. кола енглеске Премијер лиге.  Остин чува Саутемптон далеко од опасне зоне! Узбудљива утакмица за почетак недељног програма Премијер лиге.

Фудбал 03.12.2017 | 21:45
У веома отвореном мечу на Виталити стадиону домаће "трешњице" су повеле голом Рајана Фрејзера после сјајне тимске акције по левој страни и асистенције Ендруа Сурмана.

Гости до бода стижу пола сата пре краја меча првим голом Нејтана Редмонда ове сезоне, након проигравања Чарлија Остина.

Борнмут је доминирао у првом полувремену, пре гола одличне шансе су имали Ејк и Чарли Данијелс, кога су нијансе делиле од еврогола, до су гости запретили само једном преко Ван Дајка после корнера.Ж

"Свеци" су преузели контролу у наставку меча, Буфал и Душан Тадић су били у добрим ситуацијама за гол непосредно пре изједначења, а српског репрезентатица су играчи Борнмута изблокирали у последњем тренутку.

После поравнања оба тима су имала прилику да стигну до победе, нешто конкретнији је био Саутемптон, али Бертранд и Остин у две прилике нису успели опет да савладају одличног Асмира Беговића.

С друге стране, Форстер је зауставио "пројектил" Џошуе Кинга 15 минута пре краја меча.

Саутемптон је 11. на табели са 17 бодова, колико има и Брајтон, док је Борнмут три позиције ниже са 15, на деоби 14-16. места са Њукаслом и Хадерсфилдом.

У следећем колу на Сент Мери стиже Арсенал, док "трешњице" гостују Кристал Паласу.

Добра утакмица виђена је на "Виталити" стадиону у дербију југа Енглеске, а завршена је без победника: Борнмут - Саутемптон 1:1.

Гости су били спремни да иду на три бода, посебно у финишу када је Маурисио Пелегрино увео италијанског нападача Манола Габијадинија, али их је чврста одбрана домаћина осујетила. Могу, ипак, бити задовољни бодом, пошто је у последњим минутима два пута деловало да би и домаћин могао до целог плена.

Остало је, међутим, све на головима Рајана Фрејзера у 42. минуту, после контранапада узрокованог беспотребним петљањем Веслија Хета и Чарлија Остина у 61, лепим ударцем из прве на асистенцију Нејта Рејмонда.

Остину је то био седми погодак у последњих 10 утакмица које је почео као стартер.

Репрезентативац Србије, Душан Тадић, играо је за Саутемптон до 74. минута.

Сако промашио реми, Сити славио после преокрета! Фудбалери Манчестер Ситија савладали су Вест Хем 2:1, после преокрета у последњем мечу 15. кола енглеске Премијер лиге.

"Чекићари" су неочекивано повели на Етихаду преко Анхела Огбоне, на центаршут Арона Кресвела минут пре краја првог полувремена.

Гости су одолевали Ситију до 57. минута када штопер Николас Отаменди користи додавање Габријела Жезуса у казненом простору.

Уследио је жесток налет домаћина, Сане и Де Брујне пропуштају шансе за вођство, али га коначно доноси Давид Силва који је закуцао лопту у одњи десни угао после додавања Белгијанца.

Вест Хем је имао шансу да освоји бод у Манчестеру, али је Дијафра Сако пропустио сјајну шансу после продора Марка Арнаутовића по десној страни.

Сити је забележио 14. победу у сезони, 13. у низу, лидер је ПЛ без иједног пораза са 43 бода, осам више од градског ривала Јунајтеда којем гостује у следећем колу 10. децембра.

С друге стране, Вест Хем је поражен четврти пут у последњих пет кола, "јубиларни" десети у сезони па је остао на деоби претпоследње позиције са Кристал Паласом са по десет бодова, три од сигурне зоне.

"Чекићаре" Дејвида Мојса у следећем колу такође очекује градски дерби, дочекује шампиона Челси.

Сити иде у дерби са ДВАДЕСЕТ у низу! Вест Хем је пружио жесток отпор на Етихаду, први дао гол, али је лидер Премијер лиге ипак преокренуо и наставио низ победа пред меч јесени.

Манчестер сити улази у дерби (полу)сезоне против Манчестер јунајтеда са осам бодова предности.

Иако је вођство "грађана" у односу на највећег ривала у недељу било и те како угрожено, екипа Пепа Гвардиоле нашла је начин да "откључа" браву борбених гостију и да оствари 20. победу у низу у свим такмичењима.

СИТИ - ВЕСТ ХЕМ 2:1 (0:1)
/Отаменди 57', Давид Силва 83' - Огбона 44'/

Легендарни бек Манчестер јунајтеда Гери Невил "боцнуо" је навијаче Ситија пре утакмице на Тwиттеру, поруком да иде на стадион да види победу "чекићара" и умало је био у праву. Гол Анђела Огбоне пред полувреме за 0:1 забринуо је све на стадиону и донео неочекивану нервозу.

Ипак, "грађани" су узвратили и преокренули.

Бразилац Габријел Жезус дриблао је на десној страни пре истека сата игре, савладао чувара и убацио лопту у казнени простор, где је Николас Отаменди уклизавањем убацио лопту у мрежу за 1:1.

Офанзива домаћих је постајала све жешћа, претили су Лерој Сане и Жезус, Давид Силва и Рахим Стерлинг али је Адријан био сјајан на црти, све до 83. минута и одлучујег ударца Шпанца за коначних 2:1, на перфектну асистенцију Кевина Де Брујнеа.

Гол је скинуо огроман терет са леђа домаћих, али их и није учинио безбрижним јер је Аустријанац српских корена Марко Арнаутовић ушао у игру за госте, петом предриблао Елаквима Мангалу и у 90. минуту направио сјајну шансу Дијафри Сакоу, коју Сенегалац ипак није искористио.

А, било је близу...

Неколико минута потом, навијачи су могли да одахну и да се опусте пред изузетно важну недељу, у којој ће Гвардиолин тим, тренутно најдоминантнији у Европи, играти против Шахтјора у Украјини (среда), па против Јунајтеда на Олд Трафорду (недеља).

Меч јесени носи огроман значај за оба тима и могао би да покаже да ли ће се "грађани" шетати до титуле или су "ђаволи" ипак у стању да направе проблем градском ривалу.