PL: Siti ''okrenuo'' Vest Hem, remi u derbiju juga!

Sako promašio remi, Siti slavio posle preokreta! Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Vest Hem 2:1, posle preokreta u poslednjem meču 15. kola engleske Premijer lige. Siti ide u derbi sa DVADESET u nizu! Vest Hem je pružio žestok otpor na Etihadu, prvi dao gol, ali je lider Premijer lige ipak preokrenuo i nastavio niz pobeda pred meč jeseni. Tadić solidan u remiju Sautemptona! Fudbaleri Bornmuta i Sautemptona remizirali su 1:1 (1:0) u pretposlednjem meču 15. kola engleske Premijer lige.  Ostin čuva Sautempton daleko od opasne zone! Uzbudljiva utakmica za početak nedeljnog programa Premijer lige.

Fudbal 03.12.2017 | 21:45
U veoma otvorenom meču na Vitaliti stadionu domaće "trešnjice" su povele golom Rajana Frejzera posle sjajne timske akcije po levoj strani i asistencije Endrua Surmana.

Gosti do boda stižu pola sata pre kraja meča prvim golom Nejtana Redmonda ove sezone, nakon proigravanja Čarlija Ostina.

Bornmut je dominirao u prvom poluvremenu, pre gola odlične šanse su imali Ejk i Čarli Danijels, koga su nijanse delile od evrogola, do su gosti zapretili samo jednom preko Van Dajka posle kornera.Ž

"Sveci" su preuzeli kontrolu u nastavku meča, Bufal i Dušan Tadić su bili u dobrim situacijama za gol neposredno pre izjednačenja, a srpskog reprezentatica su igrači Bornmuta izblokirali u poslednjem trenutku.

Posle poravnanja oba tima su imala priliku da stignu do pobede, nešto konkretniji je bio Sautempton, ali Bertrand i Ostin u dve prilike nisu uspeli opet da savladaju odličnog Asmira Begovića.

S druge strane, Forster je zaustavio "projektil" Džošue Kinga 15 minuta pre kraja meča.

Sautempton je 11. na tabeli sa 17 bodova, koliko ima i Brajton, dok je Bornmut tri pozicije niže sa 15, na deobi 14-16. mesta sa Njukaslom i Hadersfildom.

U sledećem kolu na Sent Meri stiže Arsenal, dok "trešnjice" gostuju Kristal Palasu.

Dobra utakmica viđena je na "Vitaliti" stadionu u derbiju juga Engleske, a završena je bez pobednika: Bornmut - Sautempton 1:1.

Gosti su bili spremni da idu na tri boda, posebno u finišu kada je Maurisio Pelegrino uveo italijanskog napadača Manola Gabijadinija, ali ih je čvrsta odbrana domaćina osujetila. Mogu, ipak, biti zadovoljni bodom, pošto je u poslednjim minutima dva puta delovalo da bi i domaćin mogao do celog plena.

Ostalo je, međutim, sve na golovima Rajana Frejzera u 42. minutu, posle kontranapada uzrokovanog bespotrebnim petljanjem Veslija Heta i Čarlija Ostina u 61, lepim udarcem iz prve na asistenciju Nejta Rejmonda.

Ostinu je to bio sedmi pogodak u poslednjih 10 utakmica koje je počeo kao starter.

Reprezentativac Srbije, Dušan Tadić, igrao je za Sautempton do 74. minuta.

Sako promašio remi, Siti slavio posle preokreta! Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Vest Hem 2:1, posle preokreta u poslednjem meču 15. kola engleske Premijer lige.

"Čekićari" su neočekivano poveli na Etihadu preko Anhela Ogbone, na centaršut Arona Kresvela minut pre kraja prvog poluvremena.

Gosti su odolevali Sitiju do 57. minuta kada štoper Nikolas Otamendi koristi dodavanje Gabrijela Žezusa u kaznenom prostoru.

Usledio je žestok nalet domaćina, Sane i De Brujne propuštaju šanse za vođstvo, ali ga konačno donosi David Silva koji je zakucao loptu u odnji desni ugao posle dodavanja Belgijanca.

Vest Hem je imao šansu da osvoji bod u Mančesteru, ali je Dijafra Sako propustio sjajnu šansu posle prodora Marka Arnautovića po desnoj strani.

Siti je zabeležio 14. pobedu u sezoni, 13. u nizu, lider je PL bez ijednog poraza sa 43 boda, osam više od gradskog rivala Junajteda kojem gostuje u sledećem kolu 10. decembra.

S druge strane, Vest Hem je poražen četvrti put u poslednjih pet kola, "jubilarni" deseti u sezoni pa je ostao na deobi pretposlednje pozicije sa Kristal Palasom sa po deset bodova, tri od sigurne zone.

"Čekićare" Dejvida Mojsa u sledećem kolu takođe očekuje gradski derbi, dočekuje šampiona Čelsi.

Siti ide u derbi sa DVADESET u nizu! Vest Hem je pružio žestok otpor na Etihadu, prvi dao gol, ali je lider Premijer lige ipak preokrenuo i nastavio niz pobeda pred meč jeseni.

Mančester siti ulazi u derbi (polu)sezone protiv Mančester junajteda sa osam bodova prednosti.

Iako je vođstvo "građana" u odnosu na najvećeg rivala u nedelju bilo i te kako ugroženo, ekipa Pepa Gvardiole našla je način da "otključa" bravu borbenih gostiju i da ostvari 20. pobedu u nizu u svim takmičenjima.

SITI - VEST HEM 2:1 (0:1)
/Otamendi 57', David Silva 83' - Ogbona 44'/

Legendarni bek Mančester junajteda Geri Nevil "bocnuo" je navijače Sitija pre utakmice na Twitteru, porukom da ide na stadion da vidi pobedu "čekićara" i umalo je bio u pravu. Gol Anđela Ogbone pred poluvreme za 0:1 zabrinuo je sve na stadionu i doneo neočekivanu nervozu.

Ipak, "građani" su uzvratili i preokrenuli.

Brazilac Gabrijel Žezus driblao je na desnoj strani pre isteka sata igre, savladao čuvara i ubacio loptu u kazneni prostor, gde je Nikolas Otamendi uklizavanjem ubacio loptu u mrežu za 1:1.

Ofanziva domaćih je postajala sve žešća, pretili su Leroj Sane i Žezus, David Silva i Rahim Sterling ali je Adrijan bio sjajan na crti, sve do 83. minuta i odlučujeg udarca Španca za konačnih 2:1, na perfektnu asistenciju Kevina De Brujnea.

Gol je skinuo ogroman teret sa leđa domaćih, ali ih i nije učinio bezbrižnim jer je Austrijanac srpskih korena Marko Arnautović ušao u igru za goste, petom predriblao Elakvima Mangalu i u 90. minutu napravio sjajnu šansu Dijafri Sakou, koju Senegalac ipak nije iskoristio.

A, bilo je blizu...

Nekoliko minuta potom, navijači su mogli da odahnu i da se opuste pred izuzetno važnu nedelju, u kojoj će Gvardiolin tim, trenutno najdominantniji u Evropi, igrati protiv Šahtjora u Ukrajini (sreda), pa protiv Junajteda na Old Trafordu (nedelja).

Meč jeseni nosi ogroman značaj za oba tima i mogao bi da pokaže da li će se "građani" šetati do titule ili su "đavoli" ipak u stanju da naprave problem gradskom rivalu.