ШПА: Потоп Виљареала у посљедњих 20 минута!

Виљареал повео пола сата пре краја, али онда примио чак три гола.  Леганес није дао гол четири меча, а онда спаковао три за 20 минута! Криза дрма Виљареал.

Фудбал 03.12.2017 | 15:00
Премијерна утакмица недељног програма 14. кола Примере донела је доста узбуђења.

Виљареал је допутовао у предграђе Мадрида као фаворит, али се погнутих глава враћа кућу после дуела са Леганесом.

Домаћин је славио 3:1, иако су гости повели пола сата пре краја.

У последњих 20 минута, Рико, Ел Жар и потом Габријел прекинули су голгетерски пост Леганеса који је трајао четири утакмице и донели свом тиму победу вредну пробоја у горњу половину табеле, на седмо место.

"Жута подморница" је степеник изнад, са бодом више, али је криза у тиму Виљареала евидентна, пошто у последње три утакмице уписала два пораза и реми.

Наговештаји благе кризе у Виљареалу. Ариц Адуриц је спречио Жуту подморницу пре две седмице у Билбау, Севиља чудесним преокретом на Мадригалу показала слабости овог тима, а без целог плена састав Хавија Каљене остао је и тамо где се надао да ће освојити сва три бода, пошто је Леганес на свом Бутаркеу против учесника Лиге Европе режирао преокрет вредан пажње - 3:1.

И то за само девет минута.

Толико је требало екипи из предграђа Мадрида да казни госте за низ промашаја. Најпре је у 72. минуту, у тренуцима кад је домаћин гледао поразу у очи, леви бек Дијего Рико истрчао полуконтру и са рогља шеснаестерца савладао голмана Барбосу. На тај начин је не само поништио вођство гостију, него и окончао низ од четири меча на коме његови саиграчи нису постигли гол.

А онда је Леганес украо једнулопту на средини терена, севнула је контра, коју је лепим поготком окончао Маркоканац Набил Ел Жар у 81. минуиту, да би у надокнади Бразилац Габријел осигурао прву победу свом тиму у Примери после 22. октобра.

Виљареалу није вредео ни сјајан пас капитена Тригероса ка 22-годишњем Данију Раби, који је сјајно побегао одбрани Леганеса и постигао први гол у првенству, потврдивши да је оправдано прекомандован из Виљареала Б, где је почео сезону у Трећој лиги.

Дарко Брашанац због повреде није био у конкуренцији за састав Леганеса.