ŠPA: Potop Viljareala u posljednjih 20 minuta!

Viljareal poveo pola sata pre kraja, ali onda primio čak tri gola.  Leganes nije dao gol četiri meča, a onda spakovao tri za 20 minuta! Kriza drma Viljareal.

Fudbal 03.12.2017 | 15:00
Premijerna utakmica nedeljnog programa 14. kola Primere donela je dosta uzbuđenja.

Viljareal je doputovao u predgrađe Madrida kao favorit, ali se pognutih glava vraća kuću posle duela sa Leganesom.

Domaćin je slavio 3:1, iako su gosti poveli pola sata pre kraja.

U poslednjih 20 minuta, Riko, El Žar i potom Gabrijel prekinuli su golgeterski post Leganesa koji je trajao četiri utakmice i doneli svom timu pobedu vrednu proboja u gornju polovinu tabele, na sedmo mesto.

"Žuta podmornica" je stepenik iznad, sa bodom više, ali je kriza u timu Viljareala evidentna, pošto u poslednje tri utakmice upisala dva poraza i remi.

Nagoveštaji blage krize u Viljarealu. Aric Aduric je sprečio Žutu podmornicu pre dve sedmice u Bilbau, Sevilja čudesnim preokretom na Madrigalu pokazala slabosti ovog tima, a bez celog plena sastav Havija Kaljene ostao je i tamo gde se nadao da će osvojiti sva tri boda, pošto je Leganes na svom Butarkeu protiv učesnika Lige Evrope režirao preokret vredan pažnje - 3:1.

I to za samo devet minuta.

Toliko je trebalo ekipi iz predgrađa Madrida da kazni goste za niz promašaja. Najpre je u 72. minutu, u trenucima kad je domaćin gledao porazu u oči, levi bek Dijego Riko istrčao polukontru i sa roglja šesnaesterca savladao golmana Barbosu. Na taj način je ne samo poništio vođstvo gostiju, nego i okončao niz od četiri meča na kome njegovi saigrači nisu postigli gol.

A onda je Leganes ukrao jednuloptu na sredini terena, sevnula je kontra, koju je lepim pogotkom okončao Markokanac Nabil El Žar u 81. minuitu, da bi u nadoknadi Brazilac Gabrijel osigurao prvu pobedu svom timu u Primeri posle 22. oktobra.

Viljarealu nije vredeo ni sjajan pas kapitena Trigerosa ka 22-godišnjem Daniju Rabi, koji je sjajno pobegao odbrani Leganesa i postigao prvi gol u prvenstvu, potvrdivši da je opravdano prekomandovan iz Viljareala B, gde je počeo sezonu u Trećoj ligi.

Darko Brašanac zbog povrede nije bio u konkurenciji za sastav Leganesa.