ШПА: Билбао одолео "краљу", Реал није казнио икс Барсе!

Фудбалери Реал Мадрида нису искористили реми Барселоне па су остали на осам бодова заостатка за највећим ривалом после 14. кола ЛаЛиге.  Реал остао на "минус осам"! Атлетик Билбао у утакмици високог ритма успео да извуче реми, а у финишу је чак "јурио" победу после искључења Серхија Рамоса.

Фудбал 02.12.2017 | 23:00
"Краљевски" клуб је био нападачки стерилан на Сан Мамесу где је Атлетик Билбао одолео шампиону Европе са 0:0.

Мадриђани су имали скоро 20 шутева, али само три у оквир гола Билбаа, међутим, нису имали ни среће јер су два пута погађали стативе поред свог вероватно будућег голмана Кепа Арисабалага.

Фрустрацију гостију "оверио" је црвени картон капитена Серхија Рамоса (19 у каријери) три минута пре краја, због ударања лактом у главу играча Билбаа, други пут на мечу.

Најбољи играч Реала Кристијано Роналдо је остао на само два гола у ЛаЛиги ове сезоне. Реал је на деоби четвртог места на табели са Севиљом са по 28 бодова, иза Атлетика (30), Валенсије (31) и Барселоне (36).

Билбао је ремизирао треће коло у низу, а остао без победе шести пут узастопно, па је тек 15. са 14 бодова, шест изнад зоне испадања.

Атлетик Билбао - Реал Мадрид 0:0!

Бранилац титуле после пораза у Ђирони и ремија са Атлетиком у градском дербију, није успео да победи ни на трећем узастопном гостовању у домаћем првенству.

Кристијано Роналдо и Карим Бензема погађали су стативу, остало је неискоришћено још неколико добрих шанси, али је и домаћин могао да бар једном затресе мрежу, посебно у првом полувремену, када је најчешће претио преко искусног центарфора Арица Адуриза.

Генерално "краљевићи" нису имали наштимоване нишанске справе, јер су само четири од 19 њихових шутева ишли у оквир гола. У тим, ретким ситуацијама, веома сигуран био је голман Кепа. Последњу запажену интервенцију имао је шест минута пре краја када је зауставио ударац Роналда.

Који минут касније, Серхио Рамос је добио други жути картон, због наводног ударања лактом у скоку, па је Реалу сам финиш утакмице протекао у настојању да не изгуби и тај један бод.

Остало је 0:0, први пут од 1995. да су Мадриђани на два гостовања заредом у Примери забележили такав резултат, а то значи да је Барселона упркос киксу против Селте на "Ноу Кампу" (2:2) задржала осам бодова предности у односу на највећег ривала.

Реал у следећем колу дочекује Севиљу, без суспендованих Рамоса и Карвахала, а онда одлази у Уједињене Арапске Емирате, на ФИФА Светски куп клубова. По повратку у Шпанију следи "Ел класико" у Барселони 23. децембра...