ŠPA: Bilbao odoleo "kralju", Real nije kaznio iks Barse!

Fudbaleri Real Madrida nisu iskoristili remi Barselone pa su ostali na osam bodova zaostatka za najvećim rivalom posle 14. kola LaLige.  Real ostao na "minus osam"! Atletik Bilbao u utakmici visokog ritma uspeo da izvuče remi, a u finišu je čak "jurio" pobedu posle isključenja Serhija Ramosa.

Fudbal 02.12.2017 | 23:00
"Kraljevski" klub je bio napadački sterilan na San Mamesu gde je Atletik Bilbao odoleo šampionu Evrope sa 0:0.

Madriđani su imali skoro 20 šuteva, ali samo tri u okvir gola Bilbaa, međutim, nisu imali ni sreće jer su dva puta pogađali stative pored svog verovatno budućeg golmana Kepa Arisabalaga.

Frustraciju gostiju "overio" je crveni karton kapitena Serhija Ramosa (19 u karijeri) tri minuta pre kraja, zbog udaranja laktom u glavu igrača Bilbaa, drugi put na meču.

Najbolji igrač Reala Kristijano Ronaldo je ostao na samo dva gola u LaLigi ove sezone. Real je na deobi četvrtog mesta na tabeli sa Seviljom sa po 28 bodova, iza Atletika (30), Valensije (31) i Barselone (36).

Bilbao je remizirao treće kolo u nizu, a ostao bez pobede šesti put uzastopno, pa je tek 15. sa 14 bodova, šest iznad zone ispadanja.

Atletik Bilbao - Real Madrid 0:0!

Branilac titule posle poraza u Đironi i remija sa Atletikom u gradskom derbiju, nije uspeo da pobedi ni na trećem uzastopnom gostovanju u domaćem prvenstvu.

Kristijano Ronaldo i Karim Benzema pogađali su stativu, ostalo je neiskorišćeno još nekoliko dobrih šansi, ali je i domaćin mogao da bar jednom zatrese mrežu, posebno u prvom poluvremenu, kada je najčešće pretio preko iskusnog centarfora Arica Aduriza.

Generalno "kraljevići" nisu imali naštimovane nišanske sprave, jer su samo četiri od 19 njihovih šuteva išli u okvir gola. U tim, retkim situacijama, veoma siguran bio je golman Kepa. Poslednju zapaženu intervenciju imao je šest minuta pre kraja kada je zaustavio udarac Ronalda.

Koji minut kasnije, Serhio Ramos je dobio drugi žuti karton, zbog navodnog udaranja laktom u skoku, pa je Realu sam finiš utakmice protekao u nastojanju da ne izgubi i taj jedan bod.

Ostalo je 0:0, prvi put od 1995. da su Madriđani na dva gostovanja zaredom u Primeri zabeležili takav rezultat, a to znači da je Barselona uprkos kiksu protiv Selte na "Nou Kampu" (2:2) zadržala osam bodova prednosti u odnosu na najvećeg rivala.

Real u sledećem kolu dočekuje Sevilju, bez suspendovanih Ramosa i Karvahala, a onda odlazi u Ujedinjene Arapske Emirate, na FIFA Svetski kup klubova. Po povratku u Španiju sledi "El klasiko" u Barseloni 23. decembra...