ФРА: Послије 127 дана и 25 утакмица - изгубио ПСЖ!

Не помаже ни 9' надокнаде, ПСЖ изгубио после 25 утакмица! Фудбалери Стразбура приредили су највећу сензацију у лигама "петице" ове сезоне, победили су Пари Сен Жермен 2:1.  Парижани су 16. коло Лиге 1 дочекали са скором 19-2-0 (73:12) од старта сезоне која је почела победом над Монаком у Суперкупу Француске 29. јула резултатом 1:2. Коначно се нашао неко бољи. . .  Фалкао "погурао" Монако, Балотели стрелац за Ницу! Фудбалери Монака савладали су Анжер 1:0 и смањили заостатак за лидером Лиге 1 ПСЖ на девет бодова.

Фудбал 02.12.2017 | 22:30
Стразбур је окончао низ "Светаца" од 25 утакмица без пораза који је трајао од 30. априла и меча са Ницом.

Домаћин је повео преко Жоија Нуна да Коште у 13. минуту, али је крајем првог полувремена изједначио Килијан Мбапе.

Очекивао се преокрет Парижана у наставку, али 25 минута пре краја Стефан Баокен доноси ново вођство Стразбуру на проигравање Да Коште.

ПСЖ је доминирао током целог меча, имао више од 20 шутева, али је напад вредан скоро 600 милиона евра (Нејмар, Мбапе, Пасторе, Дракслер, Ди Марија, те резервисти Кавани, Верати) само три пута директно угрозио голмане домаћина Камару и Оукиђија који га је заменио 15-ак минута пре краја.

Гостима није помогло ни девет минута надокнаде меча у Стразбуру, а замало су избегли пораз у последњим секундима, међутим, Оукиђа је одбранио зицер, а потом је Преснел Кимпембе промашио цео гол за 5-6 метара.

"Свеци" остају обедљиво први у Лиги 1 са 41 бодом, али је Олимпик Марсеј добио шансу да победом у Монпељеу у недељу (21х) смањи заостатак на седам бодова.

Стразбур је победио тек други пут у последњих шест кола и "побегао" на три бода од зоне испадања.

Пуних 127 дана чекало се на први пораз Пари Сен Жермена у сезони 2017/18!

После серије од 25 утакмица у којој "свеци" нису поразили само Монпеље (0:0) и Марсеј (2:2) на гостовањима у Лиги 1, скупоцени састав тренера Унаија Емерија наишао је на бољег од себе.

У првој утакмици 16. кола Лиге 1, које су Парижани дочекали са десет бодова предности у односу на првог пратиоца и скором 13-2-0 (47:10), фудбалери Стразбура казнили су Емеријеву намеру да одмори неколицину стартера пред пут у Минхен на меч последњег кола групне фазе Лиге шампиона са Бајерном.

Иако су у наставку ушли и Единсон Кавани, стрелац 23 гола, и плејмејкер Марко Верати, експеримент са Анхелом Ди Маријом, Хавијером Пастореом и Јулијаном Дракслером у стратној постави није завршен успешно:

Стразбур - ПСЖ 2:1 (1:1).

На асистенцију Димитрија Линара у 13. минуту, 20-годишњи нападач домаћих Жоја Нуно Да Кошта довео је свој тим у вођство које је било на снази све до 42. минута када је Адријан Равио наместио лаган погодак Килијану Мбапеу након продора и одличног паса Нејмара у простор.

Ипак, уместо потпуног преокрета, у наставку се догодио први пад "светаца" од када су у клуб један за другим дошли Нејмар и Мбапе у трансферима вредним 222 и 185 милиона евра.

Стрелац водећег гола за тим тенера Лорана Лореја, Да Кошта, овог пута нашао се у улози асистента а погодак у 65. минуту за мини сензацију у (увелико решеној?) Лиги 1 постигао је Стефан Бокен.

Емери је потом извео из игре Ди Марију, Пастореа и Дракслера, шансу су добили Кавани, Верати и Ђовано ло Селсо, али одговора на терену није било. На клупи су остали и Левин Курзава, Томас Муније…

Фалкао "погурао" Монако, Балотели стрелац за Ницу! Фудбалери Монака савладали су Анжер 1:0 и смањили заостатак за лидером Лиге 1 ПСЖ на девет бодова.

"Кнежеви" су до девете победе у сезони стигли поготком Радамела Фалкаа већ у другом минуту сусрета на "Лују ИИ".

Монако је победио после три кола и искористио кикс "Светаца" у Стразбуру да се врати у борбу за титулу.

Минималну победу забележио је и Лил над Тулузом, голом Пепеа у 63. минуту, али највише захваљујући нападачу гостију Андију Делору који је промашио пенал у надокнади времена.

Ница је савладала последњепласирани Мец 3:1, головима Плее, Балотелија и Сан-Максимана, Рен је надиграо Амијен 2:0 погоцима у последњих 20 минута, док је само Генган славио на гостовању, са 1:0 против Тоа.