FRA: Poslije 127 dana i 25 utakmica - izgubio PSŽ!

Ne pomaže ni 9' nadoknade, PSŽ izgubio posle 25 utakmica! Fudbaleri Strazbura priredili su najveću senzaciju u ligama "petice" ove sezone, pobedili su Pari Sen Žermen 2:1.  Parižani su 16. kolo Lige 1 dočekali sa skorom 19-2-0 (73:12) od starta sezone koja je počela pobedom nad Monakom u Superkupu Francuske 29. jula rezultatom 1:2. Konačno se našao neko bolji. . .  Falkao "pogurao" Monako, Baloteli strelac za Nicu! Fudbaleri Monaka savladali su Anžer 1:0 i smanjili zaostatak za liderom Lige 1 PSŽ na devet bodova.

Fudbal 02.12.2017 | 22:30
Strazbur je okončao niz "Svetaca" od 25 utakmica bez poraza koji je trajao od 30. aprila i meča sa Nicom.

Domaćin je poveo preko Žoija Nuna da Košte u 13. minutu, ali je krajem prvog poluvremena izjednačio Kilijan Mbape.

Očekivao se preokret Parižana u nastavku, ali 25 minuta pre kraja Stefan Baoken donosi novo vođstvo Strazburu na proigravanje Da Košte.

PSŽ je dominirao tokom celog meča, imao više od 20 šuteva, ali je napad vredan skoro 600 miliona evra (Nejmar, Mbape, Pastore, Draksler, Di Marija, te rezervisti Kavani, Verati) samo tri puta direktno ugrozio golmane domaćina Kamaru i Oukiđija koji ga je zamenio 15-ak minuta pre kraja.

Gostima nije pomoglo ni devet minuta nadoknade meča u Strazburu, a zamalo su izbegli poraz u poslednjim sekundima, međutim, Oukiđa je odbranio zicer, a potom je Presnel Kimpembe promašio ceo gol za 5-6 metara.

"Sveci" ostaju obedljivo prvi u Ligi 1 sa 41 bodom, ali je Olimpik Marsej dobio šansu da pobedom u Monpeljeu u nedelju (21h) smanji zaostatak na sedam bodova.

Strazbur je pobedio tek drugi put u poslednjih šest kola i "pobegao" na tri boda od zone ispadanja.

Punih 127 dana čekalo se na prvi poraz Pari Sen Žermena u sezoni 2017/18!

Posle serije od 25 utakmica u kojoj "sveci" nisu porazili samo Monpelje (0:0) i Marsej (2:2) na gostovanjima u Ligi 1, skupoceni sastav trenera Unaija Emerija naišao je na boljeg od sebe.

U prvoj utakmici 16. kola Lige 1, koje su Parižani dočekali sa deset bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca i skorom 13-2-0 (47:10), fudbaleri Strazbura kaznili su Emerijevu nameru da odmori nekolicinu startera pred put u Minhen na meč poslednjeg kola grupne faze Lige šampiona sa Bajernom.

Iako su u nastavku ušli i Edinson Kavani, strelac 23 gola, i plejmejker Marko Verati, eksperiment sa Anhelom Di Marijom, Havijerom Pastoreom i Julijanom Drakslerom u stratnoj postavi nije završen uspešno:

Strazbur - PSŽ 2:1 (1:1).

Na asistenciju Dimitrija Linara u 13. minutu, 20-godišnji napadač domaćih Žoja Nuno Da Košta doveo je svoj tim u vođstvo koje je bilo na snazi sve do 42. minuta kada je Adrijan Ravio namestio lagan pogodak Kilijanu Mbapeu nakon prodora i odličnog pasa Nejmara u prostor.

Ipak, umesto potpunog preokreta, u nastavku se dogodio prvi pad "svetaca" od kada su u klub jedan za drugim došli Nejmar i Mbape u transferima vrednim 222 i 185 miliona evra.

Strelac vodećeg gola za tim tenera Lorana Loreja, Da Košta, ovog puta našao se u ulozi asistenta a pogodak u 65. minutu za mini senzaciju u (uveliko rešenoj?) Ligi 1 postigao je Stefan Boken.

Emeri je potom izveo iz igre Di Mariju, Pastorea i Drakslera, šansu su dobili Kavani, Verati i Đovano lo Selso, ali odgovora na terenu nije bilo. Na klupi su ostali i Levin Kurzava, Tomas Munije…

Falkao "pogurao" Monako, Baloteli strelac za Nicu! Fudbaleri Monaka savladali su Anžer 1:0 i smanjili zaostatak za liderom Lige 1 PSŽ na devet bodova.

"Kneževi" su do devete pobede u sezoni stigli pogotkom Radamela Falkaa već u drugom minutu susreta na "Luju II".

Monako je pobedio posle tri kola i iskoristio kiks "Svetaca" u Strazburu da se vrati u borbu za titulu.

Minimalnu pobedu zabeležio je i Lil nad Tuluzom, golom Pepea u 63. minutu, ali najviše zahvaljujući napadaču gostiju Andiju Deloru koji je promašio penal u nadoknadi vremena.

Nica je savladala poslednjeplasirani Mec 3:1, golovima Plee, Balotelija i San-Maksimana, Ren je nadigrao Amijen 2:0 pogocima u poslednjih 20 minuta, dok je samo Gengan slavio na gostovanju, sa 1:0 protiv Toa.