СЛС: Боаћи спасао Звезду пораза пред меч деценије!

Бачка и Црвена звезда ремизирали су у Бачкој Паланци у првом мечу 20. кола Суперлиге Србије – 2:2 (1:0).  Бачка зауставила Звезду пред Келн! Бачкопаланчани водили два пута пред својим навијачима против Црвене звезде, али је Ричмонд Боаћи успео да врати резултат на "нулу", не и да буде човек потпуног преокрета.

Фудбал 02.12.2017 | 21:00
Фаворизовани гости су два пута губили, али су успевали да се врате и из пенала дођу до бода, док је Ненад Милијаш пропустио прилику да у самом финишу ипак донесе црвено-белима сва три бода погодивши пречку.

Гледали смо веома квалитетан и узбудљив фудбал на стадиону Славко Малетин Вава, у који је домаћин ушао веома ангажовано и офанзивно, и може се рећи да не би било незаслужено и да су они славили на крају.

Екипа Владана Милојевића је овим ремијем прекинула серију од девет узастопних тријумфа у националном шампионату, у којем не зна за пораз од првог октобра, чиме је мало покварила увертиру пред меч деценије наредног четвртка на крцатој Маракани – када победа или реми против Келна доносе пролеће у Лиги Европе.

Ипак, сигурно да нико црвено-белима неће замерити овај кикс уколико се избори пролаз у нокаут фазу неког европског такмичења после тачно две и по деценије.

Београђани су уписали тек други реми у Суперлиги, што ће покушати да искористи вечити ривал Партизан, који у недељу дочекује Војводину, како би разлику смањио на четири бода, док је тим из Бачке Паланке сада 12. са 18 бодова.

Имала је и Звезда своје шансе у уводних двадесетак минута игре, али је Бачка била нешто конкретнија, да би до вођства стигла у 27. минуту – када Иван Ђорић кажњава пропуст Филипа Стојковића и Дамира Кахримана и лобом са рогља казненог погађа празну мрежу.

Могао је Александар Пешић да одговори на другој страни недуго затим, али је његов ударац са седам, осам метара отишао директно пречке, имао је и домаћин још једну добру прилику, али се резултат до одласка на одмор више није мењао.

После девет минута наставка, који је одигран у нешто мирнијем ритму, црвено-бели стижу до изједначења после ударца из угла и гужве у казненом простору. Први ударац Ричмонда Боаћија бива изблокиран, али се лопта поново одбија до Гањанина који је уз мало среће ипак шаље у мрежу.

Очекивано, гости су још више појачали притисак, али је то оставило огроман простор домаћима који то убрзо и користе. Дамир Кахриман истакао се са две одличне интервенције, међутим – саиграчи га нису испратили, а то кажњава Милан Макарић и усамљен на другој стативи лако погађа мрежу.

Деловало је да ће Бачка успети да издржи, добро су затворили све прилазе голу, бирајући наједноставнија решења, али онда Немања Илић руши Пешића, главни арбитар Марко Поповић одмах показује на 'белу тачку', а Боаћи рутински долази до свог 14. гола у Суперлиги, уједно поставивши и коначан резултат сусрета.

Изненађење у Бачкој Паланци!

Фудбалери Црвене звезде славили су у сваком од претходна три дуела против Бачке, и то убедљиво, али пред дуел са Келном у одлучујућем мечу за пласман у Лигу Европе, као да концентрација фудбалера Владана Милојевића није била на потребном нивоу.

Искористила је то Бачка која је два пута кажњавала лоше реакције одбране, а Ричмонд Боаћи је са два гола успео да врати резултат "на нулу", не и да направи потпуни преокрет.

Најбољу шансу за тријумф имао је Ненад Милијаш на два минута до краја сусрета када је из окрета погодио пречку, па је Црвена звезда тако заустављена у првенству након осам узастопних победа, те ће Партизан против Војводине у недељу имати шансу да смањи бодовну разлику у односу на њих. Тренутно је Звезда на "плус" седам.

БАЧКА - ЗВЕЗДА 2:2 (1:0)
/Ђорић 27, Макарић 78 - Боаћи 54, 84п/

Владан Милојевић имао је тежак задатак да својим играчима из главе "избије Келн", утакмицу у којој се причало већ после последњег звиждука у Белорусији, али изгледа није успео у томе до краја.

Због лакших повреда био је приморан и на неке неочекиване промене у стартној постави, па је тако на место међу стативама стао Дамир Кахриман, није било Ненада Крстичића, а утисак је да је хтео да одмори и Милана Родића који је ипак ушао у наставку уместо Анђелковића.

Не тако сјајна комуникација Кахримана и Стојковића кажнења је у 27. минуту када је Мићић "ишчачкао" лопту за Ивана Ђорића, а овај лепим лоб ударцем искоса са леве стране успео да пребаци Срнића и Ле Талека.

Заиграла је Звезда у том тренутку боље, а у шансе је улазио Славољуб Срнић чије је ударце заустављао данас одлични Игор Лучић. На полувремену је Милојевић направио и две промене, Јовичић и Родић су заменили Гобељића и Анђелковића, и Звезда је била ближе голу, док је и Бачка претила из контри, заигравши опрезније.

Након велике гужве, ипак, Ричмонд Боаћи је донео изједначење у 54. минуту, али уместо другог гола за Звезду који је "висио у ваздуху" - погодак на другој страни.

Слабо су у одбрани по десној страни испратили Макарића, његов шут је одбранио Кахриман, потом и покушај Луке Луковића, али није могао искусни голман да заустави и одбијену лопту поново за Макарића у 78. минуту за велику радост домаћих.

Била је то четврта шанса за поменутог фудбалера Бачке.

Иницијатива Звезде се исплатила пошто је Пешић оборен након старта Илића са леђа, а најстрожу казну извео је Боаћи за свој четврти гол против екипе из Бачке Паланке...

Звезди сада следи меч са Келном за место у нокаут фази Лиге Европе у којој мора много боље од данашњег меча.