SLS: Boaći spasao Zvezdu poraza pred meč decenije!

Bačka i Crvena zvezda remizirali su u Bačkoj Palanci u prvom meču 20. kola Superlige Srbije – 2:2 (1:0).  Bačka zaustavila Zvezdu pred Keln! Bačkopalančani vodili dva puta pred svojim navijačima protiv Crvene zvezde, ali je Ričmond Boaći uspeo da vrati rezultat na "nulu", ne i da bude čovek potpunog preokreta.

Fudbal 02.12.2017 | 21:00
Favorizovani gosti su dva puta gubili, ali su uspevali da se vrate i iz penala dođu do boda, dok je Nenad Milijaš propustio priliku da u samom finišu ipak donese crveno-belima sva tri boda pogodivši prečku.

Gledali smo veoma kvalitetan i uzbudljiv fudbal na stadionu Slavko Maletin Vava, u koji je domaćin ušao veoma angažovano i ofanzivno, i može se reći da ne bi bilo nezasluženo i da su oni slavili na kraju.

Ekipa Vladana Milojevića je ovim remijem prekinula seriju od devet uzastopnih trijumfa u nacionalnom šampionatu, u kojem ne zna za poraz od prvog oktobra, čime je malo pokvarila uvertiru pred meč decenije narednog četvrtka na krcatoj Marakani – kada pobeda ili remi protiv Kelna donose proleće u Ligi Evrope.

Ipak, sigurno da niko crveno-belima neće zameriti ovaj kiks ukoliko se izbori prolaz u nokaut fazu nekog evropskog takmičenja posle tačno dve i po decenije.

Beograđani su upisali tek drugi remi u Superligi, što će pokušati da iskoristi večiti rival Partizan, koji u nedelju dočekuje Vojvodinu, kako bi razliku smanjio na četiri boda, dok je tim iz Bačke Palanke sada 12. sa 18 bodova.

Imala je i Zvezda svoje šanse u uvodnih dvadesetak minuta igre, ali je Bačka bila nešto konkretnija, da bi do vođstva stigla u 27. minutu – kada Ivan Đorić kažnjava propust Filipa Stojkovića i Damira Kahrimana i lobom sa roglja kaznenog pogađa praznu mrežu.

Mogao je Aleksandar Pešić da odgovori na drugoj strani nedugo zatim, ali je njegov udarac sa sedam, osam metara otišao direktno prečke, imao je i domaćin još jednu dobru priliku, ali se rezultat do odlaska na odmor više nije menjao.

Posle devet minuta nastavka, koji je odigran u nešto mirnijem ritmu, crveno-beli stižu do izjednačenja posle udarca iz ugla i gužve u kaznenom prostoru. Prvi udarac Ričmonda Boaćija biva izblokiran, ali se lopta ponovo odbija do Ganjanina koji je uz malo sreće ipak šalje u mrežu.

Očekivano, gosti su još više pojačali pritisak, ali je to ostavilo ogroman prostor domaćima koji to ubrzo i koriste. Damir Kahriman istakao se sa dve odlične intervencije, međutim – saigrači ga nisu ispratili, a to kažnjava Milan Makarić i usamljen na drugoj stativi lako pogađa mrežu.

Delovalo je da će Bačka uspeti da izdrži, dobro su zatvorili sve prilaze golu, birajući najednostavnija rešenja, ali onda Nemanja Ilić ruši Pešića, glavni arbitar Marko Popović odmah pokazuje na 'belu tačku', a Boaći rutinski dolazi do svog 14. gola u Superligi, ujedno postavivši i konačan rezultat susreta.

Iznenađenje u Bačkoj Palanci!

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su u svakom od prethodna tri duela protiv Bačke, i to ubedljivo, ali pred duel sa Kelnom u odlučujućem meču za plasman u Ligu Evrope, kao da koncentracija fudbalera Vladana Milojevića nije bila na potrebnom nivou.

Iskoristila je to Bačka koja je dva puta kažnjavala loše reakcije odbrane, a Ričmond Boaći je sa dva gola uspeo da vrati rezultat "na nulu", ne i da napravi potpuni preokret.

Najbolju šansu za trijumf imao je Nenad Milijaš na dva minuta do kraja susreta kada je iz okreta pogodio prečku, pa je Crvena zvezda tako zaustavljena u prvenstvu nakon osam uzastopnih pobeda, te će Partizan protiv Vojvodine u nedelju imati šansu da smanji bodovnu razliku u odnosu na njih. Trenutno je Zvezda na "plus" sedam.

BAČKA - ZVEZDA 2:2 (1:0)
/Đorić 27, Makarić 78 - Boaći 54, 84p/

Vladan Milojević imao je težak zadatak da svojim igračima iz glave "izbije Keln", utakmicu u kojoj se pričalo već posle poslednjeg zvižduka u Belorusiji, ali izgleda nije uspeo u tome do kraja.

Zbog lakših povreda bio je primoran i na neke neočekivane promene u startnoj postavi, pa je tako na mesto među stativama stao Damir Kahriman, nije bilo Nenada Krstičića, a utisak je da je hteo da odmori i Milana Rodića koji je ipak ušao u nastavku umesto Anđelkovića.

Ne tako sjajna komunikacija Kahrimana i Stojkovića kažnenja je u 27. minutu kada je Mićić "iščačkao" loptu za Ivana Đorića, a ovaj lepim lob udarcem iskosa sa leve strane uspeo da prebaci Srnića i Le Taleka.

Zaigrala je Zvezda u tom trenutku bolje, a u šanse je ulazio Slavoljub Srnić čije je udarce zaustavljao danas odlični Igor Lučić. Na poluvremenu je Milojević napravio i dve promene, Jovičić i Rodić su zamenili Gobeljića i Anđelkovića, i Zvezda je bila bliže golu, dok je i Bačka pretila iz kontri, zaigravši opreznije.

Nakon velike gužve, ipak, Ričmond Boaći je doneo izjednačenje u 54. minutu, ali umesto drugog gola za Zvezdu koji je "visio u vazduhu" - pogodak na drugoj strani.

Slabo su u odbrani po desnoj strani ispratili Makarića, njegov šut je odbranio Kahriman, potom i pokušaj Luke Lukovića, ali nije mogao iskusni golman da zaustavi i odbijenu loptu ponovo za Makarića u 78. minutu za veliku radost domaćih.

Bila je to četvrta šansa za pomenutog fudbalera Bačke.

Inicijativa Zvezde se isplatila pošto je Pešić oboren nakon starta Ilića sa leđa, a najstrožu kaznu izveo je Boaći za svoj četvrti gol protiv ekipe iz Bačke Palanke...

Zvezdi sada sledi meč sa Kelnom za mesto u nokaut fazi Lige Evrope u kojoj mora mnogo bolje od današnjeg meča.