Попович опсовао судију, Нуркић и Бизли умало започели шорку!

Драмонд истамбурао Бостон! Леброн Џејмс надиграо Џоела Ембида и Филаделфију, Лу Вилијамс разнео Лејкерсе са 42 поена.

Кошарка 28.11.2017 | 12:30
Нашао се неко ко може да узме Бостону меру у ТД Гардену. Кошаркаши Детроита савладали су првопласирани тим Источне конференције резултатом 118:108 и тако после Минесоте и Оклахоме везали трећу победу у гостима!

Маестро иза новог успеха Пистонса био је, наравно, Андре Драмонд са 26 поена и 22 ухваћене лопте, чиме је поставио нове личне овосезонске рекорде, да би га на том путу испратио и Тобијас Харис са 31 кошем.

Интересантно, Драмонд је успео да скупи чак 10 скокова у првој четвртини, али и 11 поена у завршних пет и по минута утакмице, када су Пистонси заправо и сломили домаћина.

Тачно на прелазу у последњих пет и по минута сусрета резултат је био изједначен на по 100 поена, али онда је Драмонд убацио осам везаних кошева и украо шоу.

Код Бостона Маркус Смарт је имао 23, а Кајри Ирвинг 18 поена, уз девет асистенција.

Бобан Марјановић поново није одиграо ни секунд.

Док је Богдан Богдановић слао хице право у срце актуелном шампиону, у Њујорку је било доста ватре и узбуђења. Портланд је на крају успео да сломи Никсе и слави резултатом 103:91, али је утакмицу обележила и свађа младог Мајкла Бизлија и Јусуфа Нуркића. Утакмица је таман улазила у завршних пет минута, Портланд је имао двоцифрену предност, а усред акције Трејлблејзерса Бизли и Нуркић су се нашли у оштром дуелу, где је играч Њујорка неколико пута покушао да се избори са босанскохерцеговачким центром. Када му то није пошло за руком, Бизли је прибегао сили, односно недозвољеном гурању противника, што је на крају умало довело до туче, или популарне шорке.

На крају се све ипак завршило без последица. За Портланд највише поена убацио је Демијан Лилард - 32. На другој страни Кристапс Порзингис скупио је 22 поена и седам ухваћених лопти.

Вече за нама обележио је Лу Вилијамс са својих 42 поена у победи Клиперса над Лејкерсима у градском дербију резултатом 120:115. Одлично шутерско вече имао је и Џејмс Харден са 37 поена, од чега чак 20 у првој четвртини, у лаком тријумфу над Бруклином (117:103). Сан Антонио је успео да савлада Далас резултатом 115:108, иако је већ од средине друге четвртине остао без тренера Грега Поповича. Један од најбољих тренера у историји кошарке био је оправдано незадовољан због лоше одлуке судија током доделе лопте Даласу, иако је било очигледно да је лопта требало да припадне Спарсима. Тренерску палицу преузео је Еторе Месина, а тим из Тексаса успео је да прегрми тешко гостовање.