Popovič opsovao sudiju, Nurkić i Bizli umalo započeli šorku!

Dramond istamburao Boston! Lebron Džejms nadigrao Džoela Embida i Filadelfiju, Lu Vilijams razneo Lejkerse sa 42 poena.

Košarka 28.11.2017 | 12:30
Našao se neko ko može da uzme Bostonu meru u TD Gardenu. Košarkaši Detroita savladali su prvoplasirani tim Istočne konferencije rezultatom 118:108 i tako posle Minesote i Oklahome vezali treću pobedu u gostima!

Maestro iza novog uspeha Pistonsa bio je, naravno, Andre Dramond sa 26 poena i 22 uhvaćene lopte, čime je postavio nove lične ovosezonske rekorde, da bi ga na tom putu ispratio i Tobijas Haris sa 31 košem.

Interesantno, Dramond je uspeo da skupi čak 10 skokova u prvoj četvrtini, ali i 11 poena u završnih pet i po minuta utakmice, kada su Pistonsi zapravo i slomili domaćina.

Tačno na prelazu u poslednjih pet i po minuta susreta rezultat je bio izjednačen na po 100 poena, ali onda je Dramond ubacio osam vezanih koševa i ukrao šou.

Kod Bostona Markus Smart je imao 23, a Kajri Irving 18 poena, uz devet asistencija.

Boban Marjanović ponovo nije odigrao ni sekund.

Dok je Bogdan Bogdanović slao hice pravo u srce aktuelnom šampionu, u Njujorku je bilo dosta vatre i uzbuđenja. Portland je na kraju uspeo da slomi Nikse i slavi rezultatom 103:91, ali je utakmicu obeležila i svađa mladog Majkla Bizlija i Jusufa Nurkića. Utakmica je taman ulazila u završnih pet minuta, Portland je imao dvocifrenu prednost, a usred akcije Trejlblejzersa Bizli i Nurkić su se našli u oštrom duelu, gde je igrač Njujorka nekoliko puta pokušao da se izbori sa bosanskohercegovačkim centrom. Kada mu to nije pošlo za rukom, Bizli je pribegao sili, odnosno nedozvoljenom guranju protivnika, što je na kraju umalo dovelo do tuče, ili popularne šorke.

Na kraju se sve ipak završilo bez posledica. Za Portland najviše poena ubacio je Demijan Lilard - 32. Na drugoj strani Kristaps Porzingis skupio je 22 poena i sedam uhvaćenih lopti.

Veče za nama obeležio je Lu Vilijams sa svojih 42 poena u pobedi Klipersa nad Lejkersima u gradskom derbiju rezultatom 120:115. Odlično šutersko veče imao je i Džejms Harden sa 37 poena, od čega čak 20 u prvoj četvrtini, u lakom trijumfu nad Bruklinom (117:103). San Antonio je uspeo da savlada Dalas rezultatom 115:108, iako je već od sredine druge četvrtine ostao bez trenera Grega Popoviča. Jedan od najboljih trenera u istoriji košarke bio je opravdano nezadovoljan zbog loše odluke sudija tokom dodele lopte Dalasu, iako je bilo očigledno da je lopta trebalo da pripadne Sparsima. Trenersku palicu preuzeo je Etore Mesina, a tim iz Teksasa uspeo je da pregrmi teško gostovanje.