ШПА: Минималац Еспањола за средину табеле!

Фудбалери Еспањола савладали су Хетафе 1:0 на свом терену, у последњем мечу 13. кола шпанске ЛаЛиге.  Еспањол побегао од опасне зоне! Дуел Еспањола и Хетафеа пети пут узастопно завршен победом домаћег тима.  Један гол - три бода - девет картона! Еспањол лакше дише. . .  Хетафе се добро држао у Барселони, али на крају поклекао.

Фудбал 28.11.2017 | 11:30
Меч у Барселони је решио Ђерар Морено у десетом минуту другог полувремена, после центаршута Пабла Пјатија.

У првих 45 минута Еспањол је пропустио две шансе преко Арона Карикола и Марија Ермоса, а Хетафе је најбољу имао преко Хорхеа Молине, док после поготка није било узбуђења.

Еспањол се првом победом после два узастопна пораза поравнао са Хетафеом на деоби 12. позиције на табели са по 16 бодова, девет од зоне испадања, пет од места које води у Европу.

Ово већ постаје традиција! Пети пут узастопно у дуелу Еспањола и Хетафеа, три бода припала су домаћину.

У последњој утакмици 13. кола Примере, играној у Барселони, плаво-бели су славили 1:0.

Једини погодак за Еспањол постигао је Ђерар Морено у 55. минуту, после центаршута Пабла Пјатија из прекида са десне стране. Најбољи стрелац Каталонаца утрчао је из другог плана и из прве са ивице петерца послао лопту у мрежу.

Домаћин јесте био опаснији по гол противника, па се може закључити и да је заслужено однео победу, којом се изједначио са ривалом по броју бодова - 16.

Један гол Ђерара Морена за нова три бода Еспањола! После два узастопна пораза Каталонци су пали у опасну зону, али с вечерашњим резултатом поново могу лакше да дишу.

Хетафе је познат као тим који не осваја превише бодова на страни, али зато јако тешко губи. Тако је било и овога пута. Уосталом, ово је тек трећи пораз екипе из предграђа Мадрида ове јесени на страни... Момци Хозеа Бордаљаса борили су буквално свим средствима за бод, па чак шест жутих картона не треба никога да чуди. Када се на то додају и три јавне опомене за домаће, лако је закључити да смо гледали једну врло, врло оштру и тврду утакмицу.

Меч је решен у 55. минуту, када је једини странац у домаћем саставу Пабло Пјатицентрирао, а Ђерар Морено закачио лопту у лети и сместио је у мрежу.

После тога Хетафе је имао шансе да преко Анхела и Молине изједначи, док је на другој страни још једном у прилици био Морено. Резултат се ипак није мењао...