ŠPA: Minimalac Espanjola za sredinu tabele!

Fudbaleri Espanjola savladali su Hetafe 1:0 na svom terenu, u poslednjem meču 13. kola španske LaLige.  Espanjol pobegao od opasne zone! Duel Espanjola i Hetafea peti put uzastopno završen pobedom domaćeg tima.  Jedan gol - tri boda - devet kartona! Espanjol lakše diše. . .  Hetafe se dobro držao u Barseloni, ali na kraju poklekao.

Fudbal 28.11.2017 | 11:30
Meč u Barseloni je rešio Đerar Moreno u desetom minutu drugog poluvremena, posle centaršuta Pabla Pjatija.

U prvih 45 minuta Espanjol je propustio dve šanse preko Arona Karikola i Marija Ermosa, a Hetafe je najbolju imao preko Horhea Moline, dok posle pogotka nije bilo uzbuđenja.

Espanjol se prvom pobedom posle dva uzastopna poraza poravnao sa Hetafeom na deobi 12. pozicije na tabeli sa po 16 bodova, devet od zone ispadanja, pet od mesta koje vodi u Evropu.

Ovo već postaje tradicija! Peti put uzastopno u duelu Espanjola i Hetafea, tri boda pripala su domaćinu.

U poslednjoj utakmici 13. kola Primere, igranoj u Barseloni, plavo-beli su slavili 1:0.

Jedini pogodak za Espanjol postigao je Đerar Moreno u 55. minutu, posle centaršuta Pabla Pjatija iz prekida sa desne strane. Najbolji strelac Katalonaca utrčao je iz drugog plana i iz prve sa ivice peterca poslao loptu u mrežu.

Domaćin jeste bio opasniji po gol protivnika, pa se može zaključiti i da je zasluženo odneo pobedu, kojom se izjednačio sa rivalom po broju bodova - 16.

Jedan gol Đerara Morena za nova tri boda Espanjola! Posle dva uzastopna poraza Katalonci su pali u opasnu zonu, ali s večerašnjim rezultatom ponovo mogu lakše da dišu.

Hetafe je poznat kao tim koji ne osvaja previše bodova na strani, ali zato jako teško gubi. Tako je bilo i ovoga puta. Uostalom, ovo je tek treći poraz ekipe iz predgrađa Madrida ove jeseni na strani... Momci Hozea Bordaljasa borili su bukvalno svim sredstvima za bod, pa čak šest žutih kartona ne treba nikoga da čudi. Kada se na to dodaju i tri javne opomene za domaće, lako je zaključiti da smo gledali jednu vrlo, vrlo oštru i tvrdu utakmicu.

Meč je rešen u 55. minutu, kada je jedini stranac u domaćem sastavu Pablo Pjaticentrirao, a Đerar Moreno zakačio loptu u leti i smestio je u mrežu.

Posle toga Hetafe je imao šanse da preko Anhela i Moline izjednači, dok je na drugoj strani još jednom u prilici bio Moreno. Rezultat se ipak nije menjao...