ИТА: Аталанта потценила Беневето, али га и добила!

Фудбалери Аталанте савладали су Беневеро 1:0 у последњем мечу 14. кола Серије А.  Шта ће Беневенту појачања? Нек паре иду у Африку! Новајлија у Серији А, Беневенто се храбро држао у Бергаму, али није успио да освоји први бод у 14. колу шампионата Италије против Аталанте 1:0 (0:0).  Нека неко коначно прекине ову проклету агонију! Постаје већ тужно. . .

Фудбал 28.11.2017 | 11:15
Тим из Бергама је потценио најгори тим шампионата па је ривала "сломио" тек 15 минута пре краја голом Брајана Кристантеа.

Овај 22-годишњи везиста је после додавања резервисте Јосипа Иличића мрежу затресао ударцем са ивице казненог простора уз леву стативу.

Аталанта је доминирала свих 90 минута, али је са скором ривала од 13 пораза у глави била прилично лежерна у завршници напада.

То је могло скупо да је кошта у првом полувремену да је Самуел Арментерос био мало прецизнији приликом шута са око 12 метара.

Аталанта је ипак стигла до пете победе и краја серије од три меча без тријумфа за напредак на десету позицију на табели.

Беневето остаје на дну без иједног бода.

Италијански „фењераш“ је наставио да продужује неславни рекорд!

Ни из 14. узастопног меча није успио да освоји ниједан бод иако се у посљедњој утакмици кола у Бергаму храбро и чврсто држао до 75. минута кад је Брајан Кристанте погодио мрежу са ивице казненог простора.

Иако биљежи очајне резултате, предсједник Беневента Оресте Вигорито прије сусрета у Бергаму је истакао да његовом тиму нису потребна појачања у зимском прелазном року.

"Ако немате јасну визију на кога ћете потрошити новац, онда је боље да га пошаљете у хуманитарне сврхе у Африку“, рекао је Вигорито.

У првом дијелу сусрета на стадиону „Азури д'Италиа“ у Бергаму није виђен посебно лијеп фудбал, створене су двије шансе, по једна на обје стране.

Најприје је запријетила Аталанта преко Андреаса Корнелиуса, који је у 15. минуту главом шутирао изнад пречке послије  центаршута из слободног ударца.

Узвратио је „фењераш“ на сличан начин у финишу првог полувремена, али је голман Етрир Бериша одбранио ударац Самуел Арментероса у сами лијеви угао.

У наставку су домаћи фудбалери наставили да нападају гол Алберта Брињолија, али је чувар мреже Беневента успио да остане несавладан до 75. минута и поготка Кристантеа.

Најбољу прилику у другом дијелу, осим јединог поготка имао је Андреа Масијело, који је са десетак метара шутирао поред десне стативе.

Ипак, Аталанта је освојила сва три бода, а заиста звучи невјероватно да је идентичан тим прошле седмице с пет комада частио Евертон на "Гудисону" (1:5) у Лиги Европе, а данас на једвите јаде најгори тим Италије.

Једна је од симбола града. Катедрала Санта Марије Асунте у Беневенту. Изграђена је у 12. веку, у готском стилу, има тешка бронзана врата, мермерне мозаике, те статуу апостола Сан Бартоломеу који је у 14. велу извајао Никола Монтефорте... А ових дана можда ће низ њен образ кренути из понека суза. Јер оно што се у дебитантској сезони у Серији А дешава Беневенто заиста јесте за оплакати. У 14. колу Серије А - 14. пораз Вештица. Аталанта је у Бергаму извојевала заслужених 1:0 и оставила Беневенто да из недеље у недеље појачава већ рекордан низ пораза за неку од пет најјачих лига Европе.

Јер нико никада није дограбио до 13, камоли до 14. Беневенто јесте. И што је најгоре - ништа не наговештава да би овај црни низ могао ускоро да се заврши.

Овај пораз на Атлети д’Азури стадиону - апсолутно заслужено. Било је само питање ко ће на крају да пробије бункер пред голом Алберта Брињолија.  На крају је то урадио Брајан Кристанте, математички прецизним ударцем са 20 метара. У доњи угао. У 75. минуту. Мада је висио у ваздуху још раније,  иако ни Аталанта није била сјајна.

Онај негативни рекорд Манчестер јунајтеда од 12 победа трајао је пуних 87 година. Овај Беневентов ће по свему судећи бити бесмртан.