ITA: Atalanta potcenila Beneveto, ali ga i dobila!

Fudbaleri Atalante savladali su Benevero 1:0 u poslednjem meču 14. kola Serije A.  Šta će Beneventu pojačanja? Nek pare idu u Afriku! Novajlija u Seriji A, Benevento se hrabro držao u Bergamu, ali nije uspio da osvoji prvi bod u 14. kolu šampionata Italije protiv Atalante 1:0 (0:0).  Neka neko konačno prekine ovu prokletu agoniju! Postaje već tužno. . .

Fudbal 28.11.2017 | 11:15
Tim iz Bergama je potcenio najgori tim šampionata pa je rivala "slomio" tek 15 minuta pre kraja golom Brajana Kristantea.

Ovaj 22-godišnji vezista je posle dodavanja rezerviste Josipa Iličića mrežu zatresao udarcem sa ivice kaznenog prostora uz levu stativu.

Atalanta je dominirala svih 90 minuta, ali je sa skorom rivala od 13 poraza u glavi bila prilično ležerna u završnici napada.

To je moglo skupo da je košta u prvom poluvremenu da je Samuel Armenteros bio malo precizniji prilikom šuta sa oko 12 metara.

Atalanta je ipak stigla do pete pobede i kraja serije od tri meča bez trijumfa za napredak na desetu poziciju na tabeli.

Beneveto ostaje na dnu bez ijednog boda.

Italijanski „fenjeraš“ je nastavio da produžuje neslavni rekord!

Ni iz 14. uzastopnog meča nije uspio da osvoji nijedan bod iako se u posljednjoj utakmici kola u Bergamu hrabro i čvrsto držao do 75. minuta kad je Brajan Kristante pogodio mrežu sa ivice kaznenog prostora.

Iako bilježi očajne rezultate, predsjednik Beneventa Oreste Vigorito prije susreta u Bergamu je istakao da njegovom timu nisu potrebna pojačanja u zimskom prelaznom roku.

"Ako nemate jasnu viziju na koga ćete potrošiti novac, onda je bolje da ga pošaljete u humanitarne svrhe u Afriku“, rekao je Vigorito.

U prvom dijelu susreta na stadionu „Azuri d'Italia“ u Bergamu nije viđen posebno lijep fudbal, stvorene su dvije šanse, po jedna na obje strane.

Najprije je zaprijetila Atalanta preko Andreasa Korneliusa, koji je u 15. minutu glavom šutirao iznad prečke poslije  centaršuta iz slobodnog udarca.

Uzvratio je „fenjeraš“ na sličan način u finišu prvog poluvremena, ali je golman Etrir Beriša odbranio udarac Samuel Armenterosa u sami lijevi ugao.

U nastavku su domaći fudbaleri nastavili da napadaju gol Alberta Brinjolija, ali je čuvar mreže Beneventa uspio da ostane nesavladan do 75. minuta i pogotka Kristantea.

Najbolju priliku u drugom dijelu, osim jedinog pogotka imao je Andrea Masijelo, koji je sa desetak metara šutirao pored desne stative.

Ipak, Atalanta je osvojila sva tri boda, a zaista zvuči nevjerovatno da je identičan tim prošle sedmice s pet komada častio Everton na "Gudisonu" (1:5) u Ligi Evrope, a danas na jedvite jade najgori tim Italije.

Jedna je od simbola grada. Katedrala Santa Marije Asunte u Beneventu. Izgrađena je u 12. veku, u gotskom stilu, ima teška bronzana vrata, mermerne mozaike, te statuu apostola San Bartolomeu koji je u 14. velu izvajao Nikola Monteforte... A ovih dana možda će niz njen obraz krenuti iz poneka suza. Jer ono što se u debitantskoj sezoni u Seriji A dešava Benevento zaista jeste za oplakati. U 14. kolu Serije A - 14. poraz Veštica. Atalanta je u Bergamu izvojevala zasluženih 1:0 i ostavila Benevento da iz nedelje u nedelje pojačava već rekordan niz poraza za neku od pet najjačih liga Evrope.

Jer niko nikada nije dograbio do 13, kamoli do 14. Benevento jeste. I što je najgore - ništa ne nagoveštava da bi ovaj crni niz mogao uskoro da se završi.

Ovaj poraz na Atleti d’Azuri stadionu - apsolutno zasluženo. Bilo je samo pitanje ko će na kraju da probije bunker pred golom Alberta Brinjolija.  Na kraju je to uradio Brajan Kristante, matematički preciznim udarcem sa 20 metara. U donji ugao. U 75. minutu. Mada je visio u vazduhu još ranije,  iako ni Atalanta nije bila sjajna.

Onaj negativni rekord Mančester junajteda od 12 pobeda trajao je punih 87 godina. Ovaj Beneventov će po svemu sudeći biti besmrtan.