ПЛ БиХ: Жељезничар је газда Сарајева!

Жељезничар савладао највећег ривала, екипу Сарајева резултатом 2:1 и изједначио се са Широким Бријегом на врху табеле.

Фудбал 27.11.2017 | 15:45
Вјечити сарајевски дерби одигран је са 24 сата закашњења, а велику побједу однио је Жељезничар!

"Плави" су на својој Грбавици савладали Сарајево резултатом 2:1 у утакмици која је оправдала очекивања упркос лошим условима, блатњавом терену и на крају крајева, одгађању за један дан.

Помјерање дербија условило је слабу посјету јер играло се током радног дана, па је ово један од најслабије посјећених сарајевских дербија.

Публика на трибинама Грбавице ипак је имала шта да види, три гола и доминацију Жељезничара који је заслужено стигао до побједе.

Послије двије спорне ситуације на почетку меча, након којих судија Ирфан Фељто није показао на бијелу тачку ни на једној ни на другој страни терена, прву одличну прилику имао је Жељезничар, али је Павловић зауставио продор Убипарипа а потом и одбио покушај Закарића.

Жељезничар је повео у 22. минуту након поготка Закарића који је био један од најбољих актера дербија.

Доминација Жељезничара трајала је практично током читавог меча, а мало је недостајало да у 63. минути буде 2:0, ипак одбрана Сарајева избила је лопту скоро на гол линији.

Меч је поготком у 77. минуту ријешио Рамовић, али му је одличну лопту послао Закарић.

Сарајево се касно пробудило. Тек у 86. минуту бордо екипа успјела је да врати неизвјесност у меч након корнера.

Рахмановић се најбоље снашао послије корнера и послао лопту у мрежу.

Гости са Кошева ипак нису у финишу могли до изједначења. Жељезничар је сачувао предност и заслужено стигао до три бода којима се изједначио са Широким Бријегом на врху табеле Премијер лиге БиХ.

ЖЕЉЕЗНИЧАР - САРАЈЕВО 2:1 (1:0)
/Закарић 22, Рамовић 77 . Рахмановић 86/

ТАБЕЛА: Широки Бријег 36, Жељезничар 36, Зрињски 34, Сарајево 29, Крупа 29, Младост ДК 23, Радник 23...

Извор: мондо.ба