PL BiH: Željezničar je gazda Sarajeva!

Željezničar savladao najvećeg rivala, ekipu Sarajeva rezultatom 2:1 i izjednačio se sa Širokim Brijegom na vrhu tabele.

Fudbal 27.11.2017 | 15:45
Vječiti sarajevski derbi odigran je sa 24 sata zakašnjenja, a veliku pobjedu odnio je Željezničar!

"Plavi" su na svojoj Grbavici savladali Sarajevo rezultatom 2:1 u utakmici koja je opravdala očekivanja uprkos lošim uslovima, blatnjavom terenu i na kraju krajeva, odgađanju za jedan dan.

Pomjeranje derbija uslovilo je slabu posjetu jer igralo se tokom radnog dana, pa je ovo jedan od najslabije posjećenih sarajevskih derbija.

Publika na tribinama Grbavice ipak je imala šta da vidi, tri gola i dominaciju Željezničara koji je zasluženo stigao do pobjede.

Poslije dvije sporne situacije na početku meča, nakon kojih sudija Irfan Feljto nije pokazao na bijelu tačku ni na jednoj ni na drugoj strani terena, prvu odličnu priliku imao je Željezničar, ali je Pavlović zaustavio prodor Ubiparipa a potom i odbio pokušaj Zakarića.

Željezničar je poveo u 22. minutu nakon pogotka Zakarića koji je bio jedan od najboljih aktera derbija.

Dominacija Željezničara trajala je praktično tokom čitavog meča, a malo je nedostajalo da u 63. minuti bude 2:0, ipak odbrana Sarajeva izbila je loptu skoro na gol liniji.

Meč je pogotkom u 77. minutu riješio Ramović, ali mu je odličnu loptu poslao Zakarić.

Sarajevo se kasno probudilo. Tek u 86. minutu bordo ekipa uspjela je da vrati neizvjesnost u meč nakon kornera.

Rahmanović se najbolje snašao poslije kornera i poslao loptu u mrežu.

Gosti sa Koševa ipak nisu u finišu mogli do izjednačenja. Željezničar je sačuvao prednost i zasluženo stigao do tri boda kojima se izjednačio sa Širokim Brijegom na vrhu tabele Premijer lige BiH.

ŽELJEZNIČAR - SARAJEVO 2:1 (1:0)
/Zakarić 22, Ramović 77 . Rahmanović 86/

TABELA: Široki Brijeg 36, Željezničar 36, Zrinjski 34, Sarajevo 29, Krupa 29, Mladost DK 23, Radnik 23...

Izvor: mondo.ba