ПОР: Змајеви, ''осјећате'' ли Спортинг? Брутална Бенфика!

Змајеви, осећате ли Спортингов дах на врату? Лавови славили на гостовању Фереири - 2:1.  Коначно, Андрија! Живковић дочекао првенац у Примеири после 420 дана.

Фудбал 27.11.2017 | 14:30
Порто је кикснуо, а Спортинг је то зналачки искористио и материјализовао. Лавови су играли и славили на гостовању Фереири - 2:1.

Суштински је то био рутински меч Жезусових момака који су играли пресинг, притискали противника, а све је добило наплату у 20. минуту када је после карамбола главом лопту у мрежу ћушнуо Батаља за 1:0.

Тај резултат је стајао све до 74. минута. Лепо је Спортинг направио дар-мар уз леву аут-нију, лопта је после асистенције Коентраа стигла до Желсона Мартинса, а момак за Зеленортских Осртва није пропустио прилику да поентира.

Домаћин је смањио резултат тек у 90. минуту голом Баиксиња, али то није била већа претња по госте из Лисабона.

Спортинг сада има 30 бодова на конту, само два мање од Порта. Биће то одлична битка за титулу.

Лисабонска Бенфика прегазила је на свом Лужу екипу Сетубала са 6:0 у утакмици 12. кола португалске Примеире, а Андрија Живковић постигао је први гол у каријери за славни клуб у том такмичењу.

Од његовог дебија за Бенфику у националном шампионату, 2. октобра 2016. године, прошло је 420 дана и навијачи су нестпрљиво чекали када ће српски фудбалер да се упише у стрелце.

То је Живковћу био други гол у каријери у дресу Бенфике, пошто је прошле сезоне затресао мрежу једном и то на утакмици португалског купа.

Вечерас је против Сетубала млади Нишлија поставио коначан резултат четири минута пре краја утакмице. Иначе, Живковић је у игру ушао у 60. минуту када је заменио Грималда.

Посебно расположен за игру вечерас био је Жонас који је дао два гола - у 39. и 66. минуту. Госте из Сетубала је начео Луизао у седмом минуту, у стрелце су се још уписали Салвио у 48. и Алмеида у 67. минуту.

Други српски репрезентативац у Бенфици, Љубомир Фејса играо је до 64. минута, а онда га је заменио Самарис.