POR: Zmajevi, ''osjećate'' li Sporting? Brutalna Benfika!

Zmajevi, osećate li Sportingov dah na vratu? Lavovi slavili na gostovanju Fereiri - 2:1.  Konačno, Andrija! Živković dočekao prvenac u Primeiri posle 420 dana.

Fudbal 27.11.2017 | 14:30
Porto je kiksnuo, a Sporting je to znalački iskoristio i materijalizovao. Lavovi su igrali i slavili na gostovanju Fereiri - 2:1.

Suštinski je to bio rutinski meč Žezusovih momaka koji su igrali presing, pritiskali protivnika, a sve je dobilo naplatu u 20. minutu kada je posle karambola glavom loptu u mrežu ćušnuo Batalja za 1:0.

Taj rezultat je stajao sve do 74. minuta. Lepo je Sporting napravio dar-mar uz levu aut-niju, lopta je posle asistencije Koentraa stigla do Želsona Martinsa, a momak za Zelenortskih Osrtva nije propustio priliku da poentira.

Domaćin je smanjio rezultat tek u 90. minutu golom Baiksinja, ali to nije bila veća pretnja po goste iz Lisabona.

Sporting sada ima 30 bodova na kontu, samo dva manje od Porta. Biće to odlična bitka za titulu.

Lisabonska Benfika pregazila je na svom Lužu ekipu Setubala sa 6:0 u utakmici 12. kola portugalske Primeire, a Andrija Živković postigao je prvi gol u karijeri za slavni klub u tom takmičenju.

Od njegovog debija za Benfiku u nacionalnom šampionatu, 2. oktobra 2016. godine, prošlo je 420 dana i navijači su nestprljivo čekali kada će srpski fudbaler da se upiše u strelce.

To je Živkovću bio drugi gol u karijeri u dresu Benfike, pošto je prošle sezone zatresao mrežu jednom i to na utakmici portugalskog kupa.

Večeras je protiv Setubala mladi Nišlija postavio konačan rezultat četiri minuta pre kraja utakmice. Inače, Živković je u igru ušao u 60. minutu kada je zamenio Grimalda.

Posebno raspoložen za igru večeras bio je Žonas koji je dao dva gola - u 39. i 66. minutu. Goste iz Setubala je načeo Luizao u sedmom minutu, u strelce su se još upisali Salvio u 48. i Almeida u 67. minutu.

Drugi srpski reprezentativac u Benfici, Ljubomir Fejsa igrao je do 64. minuta, a onda ga je zamenio Samaris.