РУС: Армија поново удара јако!

Понтус Вернблум одлучио у Казању, ЦСКА навија за X у дербију.  Рубин без шансе против великана из Москве.

Фудбал 26.11.2017 | 15:30
Опасно се ЦСКА играо са живцима навијача од почетка сезоне. Играо промењиво и неубедљиво, међутим... Како се календарска 2017. ближи крају, тако Армејци имају чиме да се подиче. У среду су тукли Бенфику и сачували шансе да се пласирају у осмину финала Лиге шампиона, а данас узели меру и Рубину, чиме су направили притисак на водећи двојац руског првенства - 1:0.

Централна фигура меча у Казању био је Понтус Вернблум. Шведски везиста је имао три сјајне шансе на утакмици 18. кола Премијер лиге Русије, једну је искористио и испоставило се да је то било довољно за други тријумф екипе Виктора Гончаренка у последња два кола.

Вернблум је у првом минуту надокнаде првог дела био најсналажљивији у казненом простору домаћина, испружио је ногу после снажног ударца Сергеја Игнашевича и наплатио конкретнију игру великана из Москве. Имао је гост прилику и за убедљивији тријумф, међутим, пенал Бирбасу Натху у другом минуту надокнаде „скинуо“ је голман Џанаев.

Безопасни Рубин практично није ни загрејао голмана Игора Акинфејева, ЦСКА је освојио бодове којима се вратио на треће место на табели, а у понедељак ће вероватно навијати да у великом дербију Спартака и Зенита буде нерешено.

РУСИЈА 1 - 18. КОЛО