RUS: Armija ponovo udara jako!

Pontus Vernblum odlučio u Kazanju, CSKA navija za X u derbiju.  Rubin bez šanse protiv velikana iz Moskve.

Fudbal 26.11.2017 | 15:30
Opasno se CSKA igrao sa živcima navijača od početka sezone. Igrao promenjivo i neubedljivo, međutim... Kako se kalendarska 2017. bliži kraju, tako Armejci imaju čime da se podiče. U sredu su tukli Benfiku i sačuvali šanse da se plasiraju u osminu finala Lige šampiona, a danas uzeli meru i Rubinu, čime su napravili pritisak na vodeći dvojac ruskog prvenstva - 1:0.

Centralna figura meča u Kazanju bio je Pontus Vernblum. Švedski vezista je imao tri sjajne šanse na utakmici 18. kola Premijer lige Rusije, jednu je iskoristio i ispostavilo se da je to bilo dovoljno za drugi trijumf ekipe Viktora Gončarenka u poslednja dva kola.

Vernblum je u prvom minutu nadoknade prvog dela bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru domaćina, ispružio je nogu posle snažnog udarca Sergeja Ignaševiča i naplatio konkretniju igru velikana iz Moskve. Imao je gost priliku i za ubedljiviji trijumf, međutim, penal Birbasu Nathu u drugom minutu nadoknade „skinuo“ je golman Džanaev.

Bezopasni Rubin praktično nije ni zagrejao golmana Igora Akinfejeva, CSKA je osvojio bodove kojima se vratio na treće mesto na tabeli, a u ponedeljak će verovatno navijati da u velikom derbiju Spartaka i Zenita bude nerešeno.

RUSIJA 1 - 18. KOLO