ШПА: Мајсторија Адурица и четири гола на Риазору!

Домаћин два пута стизао предност гостију.  На Ријазору као некад: Голови, акције, фудбал за сладокусце и - реми! Нерешно у дуелу између Депортива и Атлетика - 2:2.

Фудбал 26.11.2017 | 15:00
Недељни програм 13. кола Примере отворен је мајсторском асистенцијом Арица Адурица у ремију Дерпотива и Атлетик Билбаа.

После сјајног додавања петом и прецизног шута Сусаете, гости су повели у 16. минуту.

Изједначио је Адријан у 35, али је Ињаки Вилијамс у 60. минуту донео ново вођство клубу из Билбаа. Бод домаћину донео је Фабијан Шер у 76. минуту.

Клуб из Билбаа је наставио низ без победе, а после другог узастопног ремија заузима 15. место на табели са 13 бодова. Депортиво је 17. са 12 и налази се на бод од зоне испадања.

Сигурни смо да ни једни ни дурги нису задовољни исходом, али квалитетом игре могу да буду. Фудбалери Депортива из Ла Коруње и Атлетик Билбаоа као да су се трудили да покажу да њихов положај на табели не одсликава право стање ствари. Видели смо на Риазору голове, тактичко надмуривање, шансе на обе стране и на крају реми - 2:2.

Гости из Баскије су два пута водили, али се Депориво извлачио. Повео је Атлетико после дивне акције коју је одличним ударцем завршио Сусаета. Међутим, Депортиво је желео да поправи утисак и учинак од счетири пораза у последњих пет сусрета.

Домаћини су изједначили у 35.минуту. Одлично су после корнера и помоћне игре преварили госте. Остао је лакши део посла Адриану.

Сличну игру видели смо у наставку. Атлетико је преко Ињакија Вилијамса први потегао, али Ријазор је славио поново. Овог пута је дријан био асистент, а коначан резулат поаставио је Шар.