ŠPA: Majstorija Adurica i četiri gola na Riazoru!

Domaćin dva puta stizao prednost gostiju.  Na Rijazoru kao nekad: Golovi, akcije, fudbal za sladokusce i - remi! Nerešno u duelu između Deportiva i Atletika - 2:2.

Fudbal 26.11.2017 | 15:00
Nedeljni program 13. kola Primere otvoren je majstorskom asistencijom Arica Adurica u remiju Derpotiva i Atletik Bilbaa.

Posle sjajnog dodavanja petom i preciznog šuta Susaete, gosti su poveli u 16. minutu.

Izjednačio je Adrijan u 35, ali je Injaki Vilijams u 60. minutu doneo novo vođstvo klubu iz Bilbaa. Bod domaćinu doneo je Fabijan Šer u 76. minutu.

Klub iz Bilbaa je nastavio niz bez pobede, a posle drugog uzastopnog remija zauzima 15. mesto na tabeli sa 13 bodova. Deportivo je 17. sa 12 i nalazi se na bod od zone ispadanja.

Sigurni smo da ni jedni ni durgi nisu zadovoljni ishodom, ali kvalitetom igre mogu da budu. Fudbaleri Deportiva iz La Korunje i Atletik Bilbaoa kao da su se trudili da pokažu da njihov položaj na tabeli ne odslikava pravo stanje stvari. Videli smo na Riazoru golove, taktičko nadmurivanje, šanse na obe strane i na kraju remi - 2:2.

Gosti iz Baskije su dva puta vodili, ali se Deporivo izvlačio. Poveo je Atletiko posle divne akcije koju je odličnim udarcem završio Susaeta. Međutim, Deportivo je želeo da popravi utisak i učinak od sčetiri poraza u poslednjih pet susreta.

Domaćini su izjednačili u 35.minutu. Odlično su posle kornera i pomoćne igre prevarili goste. Ostao je lakši deo posla Adrianu.

Sličnu igru videli smo u nastavku. Atletiko je preko Injakija Vilijamsa prvi potegao, ali Rijazor je slavio ponovo. Ovog puta je drijan bio asistent, a konačan rezulat poastavio je Šar.