БАТЕ кроз трилер до титуле, јунак - Мирко Иванић!

Луда завршница белоруског шампионата, а исход као и претходних 11 сезона.  Незапамћена драма у Белорусији: БАТЕ у 95. минуту стигао до 3:3 и 12. узастопне титуле! Херој Родионов први играч у историји фудбала који је везао 12 шампионских трофеја. Велике заслуге иду и на рачун сјајног Мирка Иванића, који је постигао први гол и изнудио пенал у 78. минуту који је покренуо екипу Александра Јермаковича у финишу утакмице.

Фудбал 26.11.2017 | 14:45
БАТЕ Борисов је нови-стари шампион Белорусије. Ништа спектакуларно, имајући у виду да је жуто-плавима то 12. титула у низу, али начин на који су до ње дошли ове сезоне је изузетно узбудљив...

Голом Мирка Иванића дубоко у надокнади утакмице (95) против деветопласираног Городеја, ривал Црвене звезде у Лиги Европе стигао је до 3:3 и успео да задржи трофеј.

Иако је све до 78. минута било 3:1 за домаћине!

Прво је Родионов успео да врати наду, а затим и бивши капитен Војводине да својим другим голом у мечу донесе бод "злата вредан".

Док је сјајни крилни нападач БАТЕ-а постизао погодак, у Минску се већ припремали за славље, јер је дуел Динама и Витебска био већ завршен, убедљивом победом Динама 4:1, који је у том тренутку успео да се пробије са трећег на прово место.

До пре само два кола главни кандидат за титулу, Шахтјор Солигорск, везао је и други пораз и са првог пао на треће место.

Поред Иванића, двоструки стрелац у дуелу Городеја - БАТЕ био је и Новосађанин Бојан Дубајић, који је у 24. изједначио на 1:1, а у 46. донео два гола предности домаћем тиму, пошто је претходно у финишу првог полувремена за његов тим погодио и Павључек.

Незапамћена завршница белоруског шампионата и невиђена драма у Городеји, где је БАТЕ Борисов у 95. минуту утакмице изједначио на 3:3 и освојио бод вредан 12. узастопне шампионске титуле. Екипа Александра Јермаковича је умало платила цех претешког ритма утакмица, до 78. минута је губила са 3:1, али је онда на терен ушао капитен Витали Родионов и постигао два поготка вредна 14. шампионског трофеја у историји клуба из Борисова.

Какав је заправо херој Витали Родионов говори и чињеница да је он данас постао први фудбалер у историји фудбала који је са једним клубом освојио 12 узастопних шампионских титула!

Велике заслуге за славље БАТЕ-а иду и на адресу Мирка Иванића. Српски везиста је постигао први погодак на утакмици за свој тим и изнудио једанаестарац у 78. минуту, који је коначно покренуо његов тим у завршници утакмице.

А шта рећи за Динамо из Минска… У тренуцима када се завршио меч између Витебска и Динама (1:4) гости су били шампиони, остало је само да се оконча надокнада у Городеји и да се крене са прославом прве шампионске титуле још од 2004. године. Међутим, убрзо је уследила вест која је растужила присталице клуба из главног града Белорусије.

Динамо је могао на сензационалан начин до шампионског трофеја, али је дефинтивно највећи губитник шампионске трке екипа Шахтјора из Солигорска, која је два кола пре краја првенства била на првом месту, али је онда поражена од Торпеда и Немани из Гродног.

БАТЕ је успео да се избори за вероватно и најтежом недељом у овој сезони. Умор након утакмице са Црвеном звездом био је ефидентан у игри екипе Александра Јермакович, која је ипак на крају успела да дође до вредног резултата захваљујући чистом квалитету Родионова и својих најбојих играча. Ипак, јасно је да белоруски шампион нема широк избор квалитетних појединаца за играње на више фротнотова, па се то умало обило о главу тиму са Борисов Арене.

На овој утакмици, као и на свим претходним у овој сезони, важну улогу играо је и српски штопер Немања Милуновић, који је такође у финишу утакмице покушавао да искористи своје скакачке способности и постигне изјендачујући погодак. Ипак, улогу великог хероја понео је 33-годишњи Родионов.

Мора се напоменути и да је БАТЕ на неочеивано велике муке у овој утакмици бацио некадашњи нападач Инђије, Бојан Дубајић, који је данас са два постигнута поготка потврдио фантастичну форму и дошао до цифре од девет постигнутих голова на последњих осам утакмица. Његово име би се данас славило у Минску да је остало 3:2, овако ће се само памтити одлична партија српског нападача.

БАТЕ је завршио сезону у првенству, али га 7. децембра очекује утакмица са Арсеналом у Лондону, која ће са мечом између Црвене звезде и Келна одлучивати о пласману у 1/16 финала Лиге Европе.