BATE kroz triler do titule, junak - Mirko Ivanić!

Luda završnica beloruskog šampionata, a ishod kao i prethodnih 11 sezona.  Nezapamćena drama u Belorusiji: BATE u 95. minutu stigao do 3:3 i 12. uzastopne titule! Heroj Rodionov prvi igrač u istoriji fudbala koji je vezao 12 šampionskih trofeja. Velike zasluge idu i na račun sjajnog Mirka Ivanića, koji je postigao prvi gol i iznudio penal u 78. minutu koji je pokrenuo ekipu Aleksandra Jermakoviča u finišu utakmice.

Fudbal 26.11.2017 | 14:45
BATE Borisov je novi-stari šampion Belorusije. Ništa spektakularno, imajući u vidu da je žuto-plavima to 12. titula u nizu, ali način na koji su do nje došli ove sezone je izuzetno uzbudljiv...

Golom Mirka Ivanića duboko u nadoknadi utakmice (95) protiv devetoplasiranog Gorodeja, rival Crvene zvezde u Ligi Evrope stigao je do 3:3 i uspeo da zadrži trofej.

Iako je sve do 78. minuta bilo 3:1 za domaćine!

Prvo je Rodionov uspeo da vrati nadu, a zatim i bivši kapiten Vojvodine da svojim drugim golom u meču donese bod "zlata vredan".

Dok je sjajni krilni napadač BATE-a postizao pogodak, u Minsku se već pripremali za slavlje, jer je duel Dinama i Vitebska bio već završen, ubedljivom pobedom Dinama 4:1, koji je u tom trenutku uspeo da se probije sa trećeg na provo mesto.

Do pre samo dva kola glavni kandidat za titulu, Šahtjor Soligorsk, vezao je i drugi poraz i sa prvog pao na treće mesto.

Pored Ivanića, dvostruki strelac u duelu Gorodeja - BATE bio je i Novosađanin Bojan Dubajić, koji je u 24. izjednačio na 1:1, a u 46. doneo dva gola prednosti domaćem timu, pošto je prethodno u finišu prvog poluvremena za njegov tim pogodio i Pavljuček.

Nezapamćena završnica beloruskog šampionata i neviđena drama u Gorodeji, gde je BATE Borisov u 95. minutu utakmice izjednačio na 3:3 i osvojio bod vredan 12. uzastopne šampionske titule. Ekipa Aleksandra Jermakoviča je umalo platila ceh preteškog ritma utakmica, do 78. minuta je gubila sa 3:1, ali je onda na teren ušao kapiten Vitali Rodionov i postigao dva pogotka vredna 14. šampionskog trofeja u istoriji kluba iz Borisova.

Kakav je zapravo heroj Vitali Rodionov govori i činjenica da je on danas postao prvi fudbaler u istoriji fudbala koji je sa jednim klubom osvojio 12 uzastopnih šampionskih titula!

Velike zasluge za slavlje BATE-a idu i na adresu Mirka Ivanića. Srpski vezista je postigao prvi pogodak na utakmici za svoj tim i iznudio jedanaestarac u 78. minutu, koji je konačno pokrenuo njegov tim u završnici utakmice.

A šta reći za Dinamo iz Minska… U trenucima kada se završio meč između Vitebska i Dinama (1:4) gosti su bili šampioni, ostalo je samo da se okonča nadoknada u Gorodeji i da se krene sa proslavom prve šampionske titule još od 2004. godine. Međutim, ubrzo je usledila vest koja je rastužila pristalice kluba iz glavnog grada Belorusije.

Dinamo je mogao na senzacionalan način do šampionskog trofeja, ali je defintivno najveći gubitnik šampionske trke ekipa Šahtjora iz Soligorska, koja je dva kola pre kraja prvenstva bila na prvom mestu, ali je onda poražena od Torpeda i Nemani iz Grodnog.

BATE je uspeo da se izbori za verovatno i najtežom nedeljom u ovoj sezoni. Umor nakon utakmice sa Crvenom zvezdom bio je efidentan u igri ekipe Aleksandra Jermakovič, koja je ipak na kraju uspela da dođe do vrednog rezultata zahvaljujući čistom kvalitetu Rodionova i svojih najbojih igrača. Ipak, jasno je da beloruski šampion nema širok izbor kvalitetnih pojedinaca za igranje na više frotnotova, pa se to umalo obilo o glavu timu sa Borisov Arene.

Na ovoj utakmici, kao i na svim prethodnim u ovoj sezoni, važnu ulogu igrao je i srpski štoper Nemanja Milunović, koji je takođe u finišu utakmice pokušavao da iskoristi svoje skakačke sposobnosti i postigne izjendačujući pogodak. Ipak, ulogu velikog heroja poneo je 33-godišnji Rodionov.

Mora se napomenuti i da je BATE na neočeivano velike muke u ovoj utakmici bacio nekadašnji napadač Inđije, Bojan Dubajić, koji je danas sa dva postignuta pogotka potvrdio fantastičnu formu i došao do cifre od devet postignutih golova na poslednjih osam utakmica. Njegovo ime bi se danas slavilo u Minsku da je ostalo 3:2, ovako će se samo pamtiti odlična partija srpskog napadača.

BATE je završio sezonu u prvenstvu, ali ga 7. decembra očekuje utakmica sa Arsenalom u Londonu, koja će sa mečom između Crvene zvezde i Kelna odlučivati o plasmanu u 1/16 finala Lige Evrope.