ШПА: ''Петарда'' Атлетика за прекид деценијског поста!

Екипа Атлетико Мадрида декласирала је као гост Леванте у гостима у последњој суботњој утакмици 13. кола Примере – 5:0 (2:0).  0:5 на "Сијудаду": Још 3 стадиона и покорио је све! "Маказице" Гризмана у мечу са Ромом и бурна прослава победе као да су "лансирали" Атлетико, који је победио у Валенсији први пут од 2007. године.  Распуцао се Гризман, звер се пробудила, а ту је и магична асистенција! Јорганџије славиле против Левантеа с 5:0 у гостима.

Фудбал 26.11.2017 | 10:00
Момци Дијега Ћола Симеонеа повели су аутоголом Робера у петом минуту, да би Кевин Гамеро у 29. повисио на 2:0.

Гамеро је у 59. постигао свој други гол, а трећи за 'Јорганџије', пре него што је на сцену ступио Антоан Гризман – који је мрежу домаћина затресао у 65. и 68. минуту.

Атлетико је сада трећи на табели са 27 бодова, док је Леванте 13. са 15.

Иначе, ово је прва победа Мадриађана на гостовању у Валенсији, где су последњи пут славили још 28. октобра 2007. године.

Нешто раније, градски ривал Реал добрано се намучио да савлада Малагу код куће (3:2), док је су Бетис и Ђирона ремизирали (2:2) у невероватно узбудљивом мечу пошто су чак три гола постигнута од 85. минута.

"Маказице" Антоана Гризмана у мечу који је требало формално да означи испадање Атлетико Мадрида из Лиге шампиона и потом дуга и емотивна прослава победе над Ромом, због које су се црвено-бели вратили пред најватреније навијаче из свлачионице, као да су пробудили "јорганџије".

Само три вечери касније, стадион "Сијудад де Валенсија" избрисан је са листе оних на којима Дијего Симеоне нема победу у Примери.

После четири пораза и три ремија на последњих седам гостовања на мањем од два лигашка стадиона која Валенсија има, Мадриђани су коначно победили: Леванте - Атлетико Мадрид 0:5 (0:2), тако да је скор "Чоловог" тима после 13 рунди шампионата 7-6-0 (25:6).

Тренер "жаба", Хуан Рамон Лопез Муниз уврстио је ове суботе увече 22-годишњег штопера Роберта Суареза Пијера први пут у стартну поставу, а "Робер" му се захвалио несхватљивим аутоголом у 2. минуту, када је ноншалантно проследио лопту у своју мрежу покушавајући да пресече центаршут Анхела Корее ка Кевину Гамеиру.

Био је то, уједно, и крај утакмице у којој је Гамеиро постигао два гола и асистирао Гризману, који се и сам два пута уписао у стрелце за најубедљивију победу Атлетика ове сезоне за - надају се у том клубу - крај серије резултата започете поразом од Челсија у Лиги шампиона (1:1) у којој су остварене три победе и седам ремија.

Атлетико је постигао четири гола из шест шутева који су ишли према мети иза Ојерових леђа.

Ово је било 19. узастопно гостовање Мадриђана у Примери на ком нису поражени, а 17. утакмица у Ла Лиги у којој један од најтврђих тимова Европе није осетио горчину пораза.

Оно што је (био?) проблем за Симеонеов тим ове сезоне је неефикасност, услед које је екипа до вечерас половину мечева у првенству одиграла нерешено, увек резултатима 0:0 или 1:1. Атлетико ће, када му истекне забрана регистровања нових играча, од 1. јануара имати на располагању и Витола, који је на позајмици у Лас Палмасу, и Дијега Кошту, који је само тренирао са новим-старим саиграчима после повратка из Челсија.

Три гола Гризмана у три дана, након што је исто толико постигао од августа до средине новембра, упућују на то да су "атлети" избрусили форму у међувремену и да ће бити далеко опаснији такмац како сезона буде одмицала, а у њиховом случају то значи прво реванш у Купу краља са Елчеом (који такође нису победили као гости), меч са Реал Сосиједадом на "Метрополитану" и, потом, "блокбастер" гостовање Челсију на "Стамфорд бриџу" у утакмици у којој ни победа неће бити довољна једном од најуспешнијих екипа у Лиги шампиона у претходних пет годна (ако Карабаг не одигра бар нерешено са Ромом на "Олимпику").

До даљег, "Камп ноу" у престоници Каталоније, "Мендизороса" у престоници Баскије и "Бутарке" у предграђу престонице Шпаније, Мадрида, остаће једини стадиону на којима Симеоне није остварио победу вредну три бода у Ла Лиги.