ŠPA: ''Petarda'' Atletika za prekid decenijskog posta!

Ekipa Atletiko Madrida deklasirala je kao gost Levante u gostima u poslednjoj subotnjoj utakmici 13. kola Primere – 5:0 (2:0).  0:5 na "Sijudadu": Još 3 stadiona i pokorio je sve! "Makazice" Grizmana u meču sa Romom i burna proslava pobede kao da su "lansirali" Atletiko, koji je pobedio u Valensiji prvi put od 2007. godine.  Raspucao se Grizman, zver se probudila, a tu je i magična asistencija! Jorgandžije slavile protiv Levantea s 5:0 u gostima.

Fudbal 26.11.2017 | 10:00
Momci Dijega Ćola Simeonea poveli su autogolom Robera u petom minutu, da bi Kevin Gamero u 29. povisio na 2:0.

Gamero je u 59. postigao svoj drugi gol, a treći za 'Jorgandžije', pre nego što je na scenu stupio Antoan Grizman – koji je mrežu domaćina zatresao u 65. i 68. minutu.

Atletiko je sada treći na tabeli sa 27 bodova, dok je Levante 13. sa 15.

Inače, ovo je prva pobeda Madriađana na gostovanju u Valensiji, gde su poslednji put slavili još 28. oktobra 2007. godine.

Nešto ranije, gradski rival Real dobrano se namučio da savlada Malagu kod kuće (3:2), dok je su Betis i Đirona remizirali (2:2) u neverovatno uzbudljivom meču pošto su čak tri gola postignuta od 85. minuta.

"Makazice" Antoana Grizmana u meču koji je trebalo formalno da označi ispadanje Atletiko Madrida iz Lige šampiona i potom duga i emotivna proslava pobede nad Romom, zbog koje su se crveno-beli vratili pred najvatrenije navijače iz svlačionice, kao da su probudili "jorgandžije".

Samo tri večeri kasnije, stadion "Sijudad de Valensija" izbrisan je sa liste onih na kojima Dijego Simeone nema pobedu u Primeri.

Posle četiri poraza i tri remija na poslednjih sedam gostovanja na manjem od dva ligaška stadiona koja Valensija ima, Madriđani su konačno pobedili: Levante - Atletiko Madrid 0:5 (0:2), tako da je skor "Čolovog" tima posle 13 rundi šampionata 7-6-0 (25:6).

Trener "žaba", Huan Ramon Lopez Muniz uvrstio je ove subote uveče 22-godišnjeg štopera Roberta Suareza Pijera prvi put u startnu postavu, a "Rober" mu se zahvalio neshvatljivim autogolom u 2. minutu, kada je nonšalantno prosledio loptu u svoju mrežu pokušavajući da preseče centaršut Anhela Koree ka Kevinu Gameiru.

Bio je to, ujedno, i kraj utakmice u kojoj je Gameiro postigao dva gola i asistirao Grizmanu, koji se i sam dva puta upisao u strelce za najubedljiviju pobedu Atletika ove sezone za - nadaju se u tom klubu - kraj serije rezultata započete porazom od Čelsija u Ligi šampiona (1:1) u kojoj su ostvarene tri pobede i sedam remija.

Atletiko je postigao četiri gola iz šest šuteva koji su išli prema meti iza Ojerovih leđa.

Ovo je bilo 19. uzastopno gostovanje Madriđana u Primeri na kom nisu poraženi, a 17. utakmica u La Ligi u kojoj jedan od najtvrđih timova Evrope nije osetio gorčinu poraza.

Ono što je (bio?) problem za Simeoneov tim ove sezone je neefikasnost, usled koje je ekipa do večeras polovinu mečeva u prvenstvu odigrala nerešeno, uvek rezultatima 0:0 ili 1:1. Atletiko će, kada mu istekne zabrana registrovanja novih igrača, od 1. januara imati na raspolaganju i Vitola, koji je na pozajmici u Las Palmasu, i Dijega Koštu, koji je samo trenirao sa novim-starim saigračima posle povratka iz Čelsija.

Tri gola Grizmana u tri dana, nakon što je isto toliko postigao od avgusta do sredine novembra, upućuju na to da su "atleti" izbrusili formu u međuvremenu i da će biti daleko opasniji takmac kako sezona bude odmicala, a u njihovom slučaju to znači prvo revanš u Kupu kralja sa Elčeom (koji takođe nisu pobedili kao gosti), meč sa Real Sosijedadom na "Metropolitanu" i, potom, "blokbaster" gostovanje Čelsiju na "Stamford bridžu" u utakmici u kojoj ni pobeda neće biti dovoljna jednom od najuspešnijih ekipa u Ligi šampiona u prethodnih pet godna (ako Karabag ne odigra bar nerešeno sa Romom na "Olimpiku").

Do daljeg, "Kamp nou" u prestonici Katalonije, "Mendizorosa" u prestonici Baskije i "Butarke" u predgrađu prestonice Španije, Madrida, ostaće jedini stadionu na kojima Simeone nije ostvario pobedu vrednu tri boda u La Ligi.