Интер са Сардиније до врха Серије А!

Екипа Интера наставила је са фантастичним резултатима и преузела је челну позицију на табели Серије А после 14. кола, барем до недеље.  Икарди дао 15 на 14 утакмица, Интер на челу! Ни послије 14. кола Серије А, "неразури" не знају за пораз и биће први на табели бар једну ноћ.

Фудбал 26.11.2017 | 09:00
'Неразуре', који поред једанаест тријумфа имају и три ремија, је до тријумфа против Каљарија на Сардинији предводио је сјајни Мауро Икарди са два поготка, чиме је стигао до већ 15 од старта сезоне – 3:1 (1:0).

Капитен гостију најпре је био прецизан у 29. минуту после асистенције Ивана Перишића, да би у 84. отклонио све недоумице око победника овог сусрета.

У међувремену, после десет минута игре у наставку, Матео Брозовић дуплирао је предност тима Лучана Спалетија на проигравање Антонија Кандреве, док је једини погодак за домаће дело Луке Паволетија.

Прилику да се врати на врх табеле у недељу имаће Наполи, који од 15 часова гостује Удинезеу.

Каљари је био добар, али недовољно за "предатора" какав је Мауро Икарди.

Немилосрдни Аргентинац је постигао два гола и довео Интер до 11 побједе у 14 утакмица који је тако искорстио прилику да минимално до сутра заузме прво мјесто на табели Серије А.

Каљари - Интер 1:3 (0:1)

Дијего Лопез је од старта меча поставио своју екипу "високо" чиме је изненадио свог колегу на клупи Интера Лућана Спалетија, а поготово фудбалере гостију који нису могли да прописно изнесу лопту из своје половине.

Играчи Каљарија су изузетном агресивношћу у пресингу покрили линије додавања "неуроазура" и у духу филозофије Јиргена Клопа да је "лопта освојена у контра-пресингу највећи генератор шанси у фудбалу" стварали прилику за приликом испред гола Интера.

Госте је у првих 20 минута, када то није чинила срећа, спашавао сјајни Самир Хандановић који је одбранио пар солидних прилика домаћина и велики зицер Лућана Паволетија. Интер је био у толиким проблемима да је Спалети био приморан да промијени систем из 4-2-3-1 у 3-5-1-1.

Ипак, у наставку првог дијела стекао се утисак да су због велике потрошње енергије на старту меча момци са Сардиније изгубили дах, а самим тим и концентрацију што када играте против тима који у својим редовима има Маура Икардија, никако не треба да урадите.

"Предатор" из Аргентине је из прве шансе, коју су му по обичају ове сезоне припремили Кандрева и Перишић, постигао свој 14 погодак у исто толико утакмица у овој сезони.

Смртоносном Икардију је ово био четврти гол у четири утакмице на Сардинији у дресу Интера.

Лућано Спалети је у 53. минуту на терен послао Марсела Брозовића, који је замијенио вечерас индиспонираног Матијаса Весина, и то му се и те како исплатило.

Кандрева је муњевито пробио по десном боку и послао повратну на коју је натрчао Брозовић и након двије минуте на терену ефектно савладао Рафаела.

Након вођства од два гола разлике, Каљари се чинио "убијен" и играчи Интера су почели да "одрађују посао".

Пасивнија игра је Интер коштала у 71. минуту када пад концентрације штоперског пара Шкрињар - Миранда није могао да исправи ни свемогући Самир Хандановић којег је "укопаног" оставио Лућано Паволети.

Тачку на ову утакмицу и на наде Каљарија да може доћи до позитивног резултата ставио је Мауро Икарди својим другим голом.

Након гужве у шеснаестерцу голман Каљарија је одбио лопту право на ноге Аргентинцу који овакве поклоне не одбија. Ово је Икардију био 15 погодак ове сезоне чиме се изједначио на првом мјесту листе стријелаца са Ћиром Имобилеом.