Inter sa Sardinije do vrha Serije A!

Ekipa Intera nastavila je sa fantastičnim rezultatima i preuzela je čelnu poziciju na tabeli Serije A posle 14. kola, barem do nedelje.  Ikardi dao 15 na 14 utakmica, Inter na čelu! Ni poslije 14. kola Serije A, "nerazuri" ne znaju za poraz i biće prvi na tabeli bar jednu noć.

Fudbal 26.11.2017 | 09:00
'Nerazure', koji pored jedanaest trijumfa imaju i tri remija, je do trijumfa protiv Kaljarija na Sardiniji predvodio je sjajni Mauro Ikardi sa dva pogotka, čime je stigao do već 15 od starta sezone – 3:1 (1:0).

Kapiten gostiju najpre je bio precizan u 29. minutu posle asistencije Ivana Perišića, da bi u 84. otklonio sve nedoumice oko pobednika ovog susreta.

U međuvremenu, posle deset minuta igre u nastavku, Mateo Brozović duplirao je prednost tima Lučana Spaletija na proigravanje Antonija Kandreve, dok je jedini pogodak za domaće delo Luke Pavoletija.

Priliku da se vrati na vrh tabele u nedelju imaće Napoli, koji od 15 časova gostuje Udinezeu.

Kaljari je bio dobar, ali nedovoljno za "predatora" kakav je Mauro Ikardi.

Nemilosrdni Argentinac je postigao dva gola i doveo Inter do 11 pobjede u 14 utakmica koji je tako iskorstio priliku da minimalno do sutra zauzme prvo mjesto na tabeli Serije A.

Kaljari - Inter 1:3 (0:1)

Dijego Lopez je od starta meča postavio svoju ekipu "visoko" čime je iznenadio svog kolegu na klupi Intera Lućana Spaletija, a pogotovo fudbalere gostiju koji nisu mogli da propisno iznesu loptu iz svoje polovine.

Igrači Kaljarija su izuzetnom agresivnošću u presingu pokrili linije dodavanja "neuroazura" i u duhu filozofije Jirgena Klopa da je "lopta osvojena u kontra-presingu najveći generator šansi u fudbalu" stvarali priliku za prilikom ispred gola Intera.

Goste je u prvih 20 minuta, kada to nije činila sreća, spašavao sjajni Samir Handanović koji je odbranio par solidnih prilika domaćina i veliki zicer Lućana Pavoletija. Inter je bio u tolikim problemima da je Spaleti bio primoran da promijeni sistem iz 4-2-3-1 u 3-5-1-1.

Ipak, u nastavku prvog dijela stekao se utisak da su zbog velike potrošnje energije na startu meča momci sa Sardinije izgubili dah, a samim tim i koncentraciju što kada igrate protiv tima koji u svojim redovima ima Maura Ikardija, nikako ne treba da uradite.

"Predator" iz Argentine je iz prve šanse, koju su mu po običaju ove sezone pripremili Kandreva i Perišić, postigao svoj 14 pogodak u isto toliko utakmica u ovoj sezoni.

Smrtonosnom Ikardiju je ovo bio četvrti gol u četiri utakmice na Sardiniji u dresu Intera.

Lućano Spaleti je u 53. minutu na teren poslao Marsela Brozovića, koji je zamijenio večeras indisponiranog Matijasa Vesina, i to mu se i te kako isplatilo.

Kandreva je munjevito probio po desnom boku i poslao povratnu na koju je natrčao Brozović i nakon dvije minute na terenu efektno savladao Rafaela.

Nakon vođstva od dva gola razlike, Kaljari se činio "ubijen" i igrači Intera su počeli da "odrađuju posao".

Pasivnija igra je Inter koštala u 71. minutu kada pad koncentracije štoperskog para Škrinjar - Miranda nije mogao da ispravi ni svemogući Samir Handanović kojeg je "ukopanog" ostavio Lućano Pavoleti.

Tačku na ovu utakmicu i na nade Kaljarija da može doći do pozitivnog rezultata stavio je Mauro Ikardi svojim drugim golom.

Nakon gužve u šesnaestercu golman Kaljarija je odbio loptu pravo na noge Argentincu koji ovakve poklone ne odbija. Ovo je Ikardiju bio 15 pogodak ove sezone čime se izjednačio na prvom mjestu liste strijelaca sa Ćirom Imobileom.