ЕЛ: Реал пао у Атини!

Панатинаикос остварио нову вредну победу, тако што је Треј Томпкинс промашио тројку у последњим секундама.

Кошарка 24.11.2017 | 22:30
Екипа Панатинаикоса (скор 6-3) забележила је четврту узастопну победу, а Реал (5-4) изгубио четврту од последњих пет евролигашких утакмица - 82:80 (23:28, 17:26, 24:15, 18:11).

Реал је почетком треће четвртине имао 16 поена предности (40:56), али није успео да одржи тако висок ритам. Домаћин је релативно брзо ухватио прикључак и тројком Риверса у 36. минуту преокренуо на 75:73.

Лука Дончић, који је завршио меч са чак осам изгубљених лопти, убацио је слободно бацање и тројку у мини-серији од 5:0, којом су Мадриђани на кратко вратили предност (77:78), али онда је млади словеначки репрезентативац одабрао лоше решење у једном од преломних напада.

На другој страни је Никос Папас погодио тројку (80:78), Дончић изједначио са линије слободних бацања, а Џејмс Гист на исти начин вратио Панатинаикосу "плус два".

Реалу је остало 15 секунди за последњи напад, Треј Томпкинс имао је отворену позицију за шут и није убацио тројку, која би две секунде пре краја највероватније значила коначни тријумф.

Подсетимо да "краљевићи" наступају у драстично ослабљеном саставу, јер им због повреда недостају Љуљ, Кузмић, Ајон и Рендолф, док су Рендл и Тавареш доведени накнадно, али за сада не успевају да направе разлику у позитивном смислу.

ПАНАТИНАИКОС: Риверс 20 (4ск, 3ас), Гист 15 (7ск), Калатес 12 (4ск, 8ас), Синглтон 10 (6ск)...

РЕАЛ: Дончић 19 (6ск, 3ас, 8изг), Рејес 12 (8ск), Томпкинс 12 (6ск), Фернандез 9 (5ск, 4ас)...

Извор: мондо.рс