ЕЛ: Фенер јачи од Химкија!

Фенер имао плус 17, Марковић свео на један! Није вредело! Химски поражен у Истанбулу.  Марковић закувао у Истанбулу, Фенер се одбранио! Екипа Жељка Обрадовића водила је од почетка до краја, а српски плејмејкер примакао је пред финиш Химки на само посед заостатка.

Кошарка 24.11.2017 | 21:20
Нико се у Истанбулу није забринуо када је процурела вест да је Костас Слукас отпао због бола у куку. Фенербахче је у дуел са “скоројевићима“ из Химкија ушао пун самопоуздања. Ипак је он владајући шампион Европе. Али бар вечерас, опасно се коцкао са угледом. На крају је ипак славио са 71:67, али сигурно је да ће перфекциониста какав јеЖељко Обрадовић имати шта да приговори играчима.

Фенер је наиме до победе стигао у самом финишу меча, иако је могао да противника патосира много пре тога с обзиром да је, предвођен Џејмсом Нанелијем, који је у првој деоници убацио девет поена, већ после седам минута игре стекао двоцифрену предност - 21:11. Средином друге четвртине на семафору је писало 45:28. Алексеј Шведникако није успевао да ухвати ритам. Џејмс Андерсон је некако одржавао руски тим у вођству.

Али топило се оно мало по мало, па се у последњу деоницу ушло са предошћу Фенерха од 58:48, а онда је тројка Стефана Марковића произвела нову енергију у гостујућем тиму. Вукао је доскорашњи плеј српске репрезентације екипу напред, нова његова тројка - укупно је у последњој деоници постигао осам поена - примакла је Химки на само бод заостатка 65:66.

И онда промашене тројке Андерсона, па Шведа, који јесте убацио 21 поен, али уз шут из игре 5/15, а за три поена 3/10. Бреду Вонамајкеру није задрхтала рука са пенала и сав труд Химкија је пао у воду.

Нанели је меч завршио са 20 поена, Вонамајкер је додао 16 уз шест асистенција и пет скокова, Луиђи Датоме је победи допринео са 14 уз седам скокова. У Химкију су поредШведа искочили Андерсон са 13 и Марковић са 11 поена. Премало за шампиона.

Од првог до последњег минута утакмице у Улкер спортс арени семафор је показивао вођство домаћина. Иако је у финишу оно и те како било угрожено, шампион Европе нашао је начин да оствари и четрвту победу у последњих пет кола.

ФЕНЕРБАХЧЕ - ХИМКИ 71:67 (24:15, 14:11, 20:22, 13:19)

Српски интернациоланац Стефан Марковић (11 поена, 3 скока) убацио је у 38. минуту своју трећу тројку за само поен заостатка Химкија (66:65) и својим осмим поеном у последњем кварталу увео меч у ипак неизвесну завршницу.

Иако у том тренутку није прошло много од када је имао мирних "плус 12" (58:46), Фенербахче је сачувао мир, предност и победу. Јан Весели постигао је важан кош за 68:65, Ентони Гил је на истеку 39. минута погодио за 68:67, али је победника одлучио Бред Вонамејкер.

Американац је 16 секунди пре краја изнудио фаул Џејмса Андерсона при шуту за три поена, искористио сва три покушаја и поставио недостижних и коначних "плус 4".

Алексеј Швед покушао је да одговори брзом тројком, али је промашио и стао на 21 постигнутом поену.

Најефикаснији међу домаћима били су Џејмс Нанели са 20 поена, Бред Вонамејкер са 16 и Луиђи Датоме са 14. Весели је додао 12, а српски бек Марко Гудурић постигао је два поена за 18 минута на паркету.

На другој страни, изузев Шведа и Марковића двоцифрени учинак имао је још само трагичар Андерсон - 13.