ЛЕ: Виљареал бољи од Астане у Казахстану!

Бакамбуово пролеће у Казахстану! Лепи голови, сјајан меч и победа Виљареала (3:2) у Астани.

Фудбал 23.11.2017 | 19:15
На крилима сјајног Седрика Бакамбуа Виљареал је тријумфовао над Астаном као гост са 3:2 и обезбедио пласман у 1/16 финала Лиге Европе.

Занимљив меч одигран је овог поподнева у престоници Казахстана, а прелеп погодакЖуниора Кабананге за вођство домаћина од 1:0 у 22. минуту деловао је отрежњавајуће по шпанског прволигаша.

Везиста гостију Раба је до одласка на одмор после сјајне контре успео да изједначи, а у наставку је сјајни Бакамбу са још два гола у 65. и 83. минуту потврдио тријумф Жуте подморнице.

Истина, закомпликовала је Астана у самој завршници меч захваљујући поготку тамнопутог Патрика Кумасија у 87. али се до краја резултат није мењао јер су се гости одбранили пред налетима Астане.

Виљареал је овим тријумфом оверио пласман у другу фазу Лиге Европе коло пре краја, док представнику Казахстана преостаје да се у последњем колу у директном окршају са Славијом у Прагу избори за другу визу из ове групе и пролеће у Европи.