LE: Viljareal bolji od Astane u Kazahstanu!

Bakambuovo proleće u Kazahstanu! Lepi golovi, sjajan meč i pobeda Viljareala (3:2) u Astani.

Fudbal 23.11.2017 | 19:15
Na krilima sjajnog Sedrika Bakambua Viljareal je trijumfovao nad Astanom kao gost sa 3:2 i obezbedio plasman u 1/16 finala Lige Evrope.

Zanimljiv meč odigran je ovog popodneva u prestonici Kazahstana, a prelep pogodakŽuniora Kabanange za vođstvo domaćina od 1:0 u 22. minutu delovao je otrežnjavajuće po španskog prvoligaša.

Vezista gostiju Raba je do odlaska na odmor posle sjajne kontre uspeo da izjednači, a u nastavku je sjajni Bakambu sa još dva gola u 65. i 83. minutu potvrdio trijumf Žute podmornice.

Istina, zakomplikovala je Astana u samoj završnici meč zahvaljujući pogotku tamnoputog Patrika Kumasija u 87. ali se do kraja rezultat nije menjao jer su se gosti odbranili pred naletima Astane.

Viljareal je ovim trijumfom overio plasman u drugu fazu Lige Evrope kolo pre kraja, dok predstavniku Kazahstana preostaje da se u poslednjem kolu u direktnom okršaju sa Slavijom u Pragu izbori za drugu vizu iz ove grupe i proleće u Evropi.