НАЈЗАД: Акинфејев сачувао мрежу након 11 година!

Руски голман први пут још од 2006. године завршио један меч Лиге шампиона без примљеног гола. ЦСКА савладао Бенфику и на добром је путу да игра ово такмичење и на пролеће.

Фудбал 23.11.2017 | 09:45
НАЈЗАД: Акинфејев сачувао мрежу након 11 година!
ЦСКА је против Бенфике уписао трећу победу (2:0) Лиги шампиона ове сезоне и на прагу је да избори пролеће у овом такмичењу, али прави "херој" сусрета је голман Игор Акинфејев.

Некада перспективни руски голман, а сада 31-годишњак који је на путу да читаву каријеру проведе у клубу у коме је поникао, успео је да сачува мрежу у Лиги шампиона први пут још од 2006. године и меча са Арсеналом!

Након тог сусрета кренуо је црни низ за Руса који је често грешио, нарочито у последње две сезоне и био директан кривац за велики број примљених голова.

Лоша серија трајала је пуних 11 година, односно 43 утакмице!

Победу Московљанима против слабе Бенфике, која није освојила ни бод у досадашњем делу такмичења, донели су Шчеников у 13. минуту, додуше из офсајда, и Жардел који је постигао аутогол у 56. минуту сусрета.

Миле Свилар је због болести пропустио овај меч, док је Андрија Живковић ушао у 83. минуту.

ЦСКА пред меч са Манчестер јунајтедом у последњем колу има 9 бодова и заузима друго место у групи "А", док се пролазу даље нада и Базел који има 6. Енглески представник је првопласиран са 12 бодова.

Извор: мондо.рс

Коментари / 0

Оставите коментар