ШПА: Седам утакмица без побједе, а онда "петарда"!

Репрезентативац Србије, Марко Дмитровић, уживао у издању својих саиграча.  Шамар звани Еибар! Ипуруа прогутала Бетис!

Фудбал 21.11.2017 | 00:00
После девет утакмица без победе у Примери и Купу краља (два ремија и седам пораза), фудбалери Еибара коначно су прекинули агонију. И то на врло убедљив начин!

Изгледа да је екипи из Баскије пријала пауза због термина за репрезентације да пресаберу редове и врате се на терен у много бољем издању него што је то било претходних недеља.

У последњем мечу 12. кола, Еибар - Беитс 5:0 (2:0).

Домаћин је до вођства дошао већ у 7. минуту, после центаршута Такашиа Инуиа и аутогола Ђордија Амата. Био је дефанзивац гостију бржи од Серхија Енриха, али је и неспретно реаговао...

Већ у 30. минуту било је 2:0, поново после акције по левој страни. Овај пут је центрирао Јунка, а Ескаланте главом погодио мету.

У другом полувремену виђена су још три гола, оба у режији Бразилца Чарлса. Прво из пенала у 56. минуту, којем је претходио црвени картон штоперу Бетиса, Мандију, а потом и у 71, на додавање Ивана Алеха. Тачку на резултат ставио је поменути Серхио Енрих у 80. минуту из сличне акције као и за четврти гол Еибара, али је овај пут и асистен био другачији - Андер Капа.

На голу домаћег тима стајао је репрезентативац Србије, Марко Дмитровић, који није имао много после, па је могао да ужива у партији својих саиграча.

Еибар се овом победом удаљио од зоне испадања, а Бетис поразом од места које води на међународну сцену.

Има дана када једноставно не треба да устајеш из кревета. Посебно не када треба да из сунчане Андалузије путујеш на хладни север Шпаније, Баскије да будемо прецизни, где те чека преко ноћи помахнитали Еибар. Не играју Баски ове сезоне као у својој првој у елити, штавише опет се причао о њиховом повратку у Сегунду, али барем на једно вече Еибар је изгледао као тим који ту да остане. На Ипуруи бруталних 5:0 и најтежи пораз иначе веома доброг Бетиса у овој сезони!

Истина, Бетисова одбрана је у најмању руку дискутабилна о чему сведочи и 26 примљених голова у уводних 12 кола што се зеленом клубу из Севиље није десило више од пола века. Али све то не умањује Еибаров вечерашњи подвиг. Изабраници Хоеса Луиса Мендилибара вечерас у тачно знали шта желе, мада им је и Фортуна била подршка.

Први гол је у ствари био аутогол Ђордија Амата и то већ у шестом минуту утакмице. Па онда после поготка Гонзала Ескалантеа за 2:0 глупост наивног Аисе Мандија, који је због лаганог повлачења противника за дрес - у тренутку док је био последњи играч одбране - зарадио директан црвени картон у 55. минуту.

После тога? Еибарово иживљавање. Са пенала Чарлс, па потом још јендо, за крај и Серђи Енрих. Најубедљивија Еибарова победа ове сезоне, то се подразумева. Кике Сетјен је вечерас превише тумбао састав. Није битна пораз сам по себи. Али овакав - једноставно боли.