ŠPA: Sedam utakmica bez pobjede, a onda "petarda"!

Reprezentativac Srbije, Marko Dmitrović, uživao u izdanju svojih saigrača.  Šamar zvani Eibar! Ipurua progutala Betis!

Fudbal 21.11.2017 | 00:00
Posle devet utakmica bez pobede u Primeri i Kupu kralja (dva remija i sedam poraza), fudbaleri Eibara konačno su prekinuli agoniju. I to na vrlo ubedljiv način!

Izgleda da je ekipi iz Baskije prijala pauza zbog termina za reprezentacije da presaberu redove i vrate se na teren u mnogo boljem izdanju nego što je to bilo prethodnih nedelja.

U poslednjem meču 12. kola, Eibar - Beits 5:0 (2:0).

Domaćin je do vođstva došao već u 7. minutu, posle centaršuta Takašia Inuia i autogola Đordija Amata. Bio je defanzivac gostiju brži od Serhija Enriha, ali je i nespretno reagovao...

Već u 30. minutu bilo je 2:0, ponovo posle akcije po levoj strani. Ovaj put je centrirao Junka, a Eskalante glavom pogodio metu.

U drugom poluvremenu viđena su još tri gola, oba u režiji Brazilca Čarlsa. Prvo iz penala u 56. minutu, kojem je prethodio crveni karton štoperu Betisa, Mandiju, a potom i u 71, na dodavanje Ivana Aleha. Tačku na rezultat stavio je pomenuti Serhio Enrih u 80. minutu iz slične akcije kao i za četvrti gol Eibara, ali je ovaj put i asisten bio drugačiji - Ander Kapa.

Na golu domaćeg tima stajao je reprezentativac Srbije, Marko Dmitrović, koji nije imao mnogo posle, pa je mogao da uživa u partiji svojih saigrača.

Eibar se ovom pobedom udaljio od zone ispadanja, a Betis porazom od mesta koje vodi na međunarodnu scenu.

Ima dana kada jednostavno ne treba da ustaješ iz kreveta. Posebno ne kada treba da iz sunčane Andaluzije putuješ na hladni sever Španije, Baskije da budemo precizni, gde te čeka preko noći pomahnitali Eibar. Ne igraju Baski ove sezone kao u svojoj prvoj u eliti, štaviše opet se pričao o njihovom povratku u Segundu, ali barem na jedno veče Eibar je izgledao kao tim koji tu da ostane. Na Ipurui brutalnih 5:0 i najteži poraz inače veoma dobrog Betisa u ovoj sezoni!

Istina, Betisova odbrana je u najmanju ruku diskutabilna o čemu svedoči i 26 primljenih golova u uvodnih 12 kola što se zelenom klubu iz Sevilje nije desilo više od pola veka. Ali sve to ne umanjuje Eibarov večerašnji podvig. Izabranici Hoesa Luisa Mendilibara večeras u tačno znali šta žele, mada im je i Fortuna bila podrška.

Prvi gol je u stvari bio autogol Đordija Amata i to već u šestom minutu utakmice. Pa onda posle pogotka Gonzala Eskalantea za 2:0 glupost naivnog Aise Mandija, koji je zbog laganog povlačenja protivnika za dres - u trenutku dok je bio poslednji igrač odbrane - zaradio direktan crveni karton u 55. minutu.

Posle toga? Eibarovo iživljavanje. Sa penala Čarls, pa potom još jendo, za kraj i Serđi Enrih. Najubedljivija Eibarova pobeda ove sezone, to se podrazumeva. Kike Setjen je večeras previše tumbao sastav. Nije bitna poraz sam po sebi. Ali ovakav - jednostavno boli.