АБА: Будућност сјајна, Игоси тукли Цибосе!

Вук Радивојевић одбио напад Цибоне! "Цибоси" су с новим тренером пали у Лакташима, иако су на тренутак преузели вођство у четвртој четвртини. У граду у којем је прошле сезоне почео пад Подгоричана ове није било дилеме - 22 поена разлике пред дерби АБА лиге са црно-белима.

Кошарка 19.11.2017 | 23:30
Кошаркаши Будућности дочекаће Партизан 2. децембра у "Морачи" као суверени лидери АБА лиге са скором 8-1!

У граду у ком је прошле сезоне тада још непоражени тим из Подгорице уписао први неуспех и започео пад који је завршен још једним неуспешним походом на титулу регионалног шампиона, овог пута није било грешке.

У последњем мечу 9. кола: МЗТ Скопље - Будућност 71:93 (13:22, 20:21, 20:18, 18:32).

Састав који са клупе води прошлосезонски тренер црно-белих, Александар Џикић, озбиљно је схватио ново регоинално искушење "уденуто" између везаних пораза у Еврокупу, па су гости већ у првом полувремену имали двоцифрену предност, а када је првак Македоније пришао на 53:61 крајем треће четвртине ривал је одговорио серијом 0:17 током уводних пет минута последње деонице и "отишао" на преко 20 поена разлике.

Најефикаснији код бољих био је Никола Ивановић са 14 поена и три скока и асистенције.

Генерално, Будућност је жестоко надскочила МЗТ - 24:38.

Подгоричани су до седме узастопне победе у АБА лиги стигли губећи европске мечеве у међувремену - Бајерн, Лијеткабилс, па Ређијана, али овог пута имаће прилике да се добро одморе и припреме, јер због ФИБА квалификација за Мундобаскет 2019 плаво-бели неће одиграти ниједан меч до судара са Партизаном, који долази тек за 13 дана.

Кошаркаши Игокее победили су Цибону у обострано неефикасном наступу у Лакташима, испуњеном великим бројем промашаја и изгубљених лопти.

Може се рећи да је екипа тренера Драгана Бајића била нешто мање лоша од "цибоса", који су ове недеље увече доживели четврти АБА пораз у низу, односно пети неуспех у последњих шест мечева рачунајући и хрватски шампионат.

Игокеа - Цибона 63:57 (15:12, 20:16, 11:10, 17:19) у 9. колу АБА лиге.

Након што је прошле сезоне било 61:71 у судару ова два тима у предграђу Бањалуке, Игокеа је ове јесени узвратила, остварила четврту регионалну победу и поново повела резултатом 4:3 када су сусрети са гостима из Загреба у питању.

Цибона је направила мини-серију почетком четврте четвртине и на кратко (51:53) стигла до првог вођства од прве четвртине, али се тада разиграо Вук Радивојевић и повео Игокеу кроз пенал завршницу у којој је Бајићев тим имао више искуства, мирноће и прецизности са линије пенала.

Каква се кошарка гледала на моменте описује и трећа четвртина завршена резултатом 11:10 у којој је домаћи тим шутирао 4/17, а гостујућу 5/12 из игре, уз однос изгубљених лопти 3-5, а асистенција 1-0.

Игокеа је серијом 10:0 у другој четвртини стигла до вођства од 32:19, али је нови тренер Загрепчана, Анте Назор, успео да креира серију од 0:9 и врати свој тим у игру пред паузу коју је Никола Гајић означио тројком за 35:28.

Екипа са чијег чела се прошле недеље повукао тренер Слободан Суботић "клацкала" се током негледљиве треће четвртине за Игокеом на осам до 11 поена предности, а потом покушала да се врати у утакмицу сјајном игром на старту последње деонице што није завршено коначним преокретом.

Задар - Црвена звезда 18.00

ТАБЕЛА: Будућност 8-1, Звезда 6-2, Цедевита 6-3, ФМП 5-4, Партизан 5-4, Олимпија 4-5, Морнар 4-5, Игокеа 4-5, Задар 3-5, Мега 3-6, Цибона 3-6, МЗТ 2-7.

Извор: мондо.рс/мондо.ба