ABA: Budućnost sjajna, Igosi tukli Cibose!

Vuk Radivojević odbio napad Cibone! "Cibosi" su s novim trenerom pali u Laktašima, iako su na trenutak preuzeli vođstvo u četvrtoj četvrtini. U gradu u kojem je prošle sezone počeo pad Podgoričana ove nije bilo dileme - 22 poena razlike pred derbi ABA lige sa crno-belima.

Košarka 19.11.2017 | 23:30
Košarkaši Budućnosti dočekaće Partizan 2. decembra u "Morači" kao suvereni lideri ABA lige sa skorom 8-1!

U gradu u kom je prošle sezone tada još neporaženi tim iz Podgorice upisao prvi neuspeh i započeo pad koji je završen još jednim neuspešnim pohodom na titulu regionalnog šampiona, ovog puta nije bilo greške.

U poslednjem meču 9. kola: MZT Skoplje - Budućnost 71:93 (13:22, 20:21, 20:18, 18:32).

Sastav koji sa klupe vodi prošlosezonski trener crno-belih, Aleksandar Džikić, ozbiljno je shvatio novo regoinalno iskušenje "udenuto" između vezanih poraza u Evrokupu, pa su gosti već u prvom poluvremenu imali dvocifrenu prednost, a kada je prvak Makedonije prišao na 53:61 krajem treće četvrtine rival je odgovorio serijom 0:17 tokom uvodnih pet minuta poslednje deonice i "otišao" na preko 20 poena razlike.

Najefikasniji kod boljih bio je Nikola Ivanović sa 14 poena i tri skoka i asistencije.

Generalno, Budućnost je žestoko nadskočila MZT - 24:38.

Podgoričani su do sedme uzastopne pobede u ABA ligi stigli gubeći evropske mečeve u međuvremenu - Bajern, Lijetkabils, pa Ređijana, ali ovog puta imaće prilike da se dobro odmore i pripreme, jer zbog FIBA kvalifikacija za Mundobasket 2019 plavo-beli neće odigrati nijedan meč do sudara sa Partizanom, koji dolazi tek za 13 dana.

Košarkaši Igokee pobedili su Cibonu u obostrano neefikasnom nastupu u Laktašima, ispunjenom velikim brojem promašaja i izgubljenih lopti.

Može se reći da je ekipa trenera Dragana Bajića bila nešto manje loša od "cibosa", koji su ove nedelje uveče doživeli četvrti ABA poraz u nizu, odnosno peti neuspeh u poslednjih šest mečeva računajući i hrvatski šampionat.

Igokea - Cibona 63:57 (15:12, 20:16, 11:10, 17:19) u 9. kolu ABA lige.

Nakon što je prošle sezone bilo 61:71 u sudaru ova dva tima u predgrađu Banjaluke, Igokea je ove jeseni uzvratila, ostvarila četvrtu regionalnu pobedu i ponovo povela rezultatom 4:3 kada su susreti sa gostima iz Zagreba u pitanju.

Cibona je napravila mini-seriju početkom četvrte četvrtine i na kratko (51:53) stigla do prvog vođstva od prve četvrtine, ali se tada razigrao Vuk Radivojević i poveo Igokeu kroz penal završnicu u kojoj je Bajićev tim imao više iskustva, mirnoće i preciznosti sa linije penala.

Kakva se košarka gledala na momente opisuje i treća četvrtina završena rezultatom 11:10 u kojoj je domaći tim šutirao 4/17, a gostujuću 5/12 iz igre, uz odnos izgubljenih lopti 3-5, a asistencija 1-0.

Igokea je serijom 10:0 u drugoj četvrtini stigla do vođstva od 32:19, ali je novi trener Zagrepčana, Ante Nazor, uspeo da kreira seriju od 0:9 i vrati svoj tim u igru pred pauzu koju je Nikola Gajić označio trojkom za 35:28.

Ekipa sa čijeg čela se prošle nedelje povukao trener Slobodan Subotić "klackala" se tokom negledljive treće četvrtine za Igokeom na osam do 11 poena prednosti, a potom pokušala da se vrati u utakmicu sjajnom igrom na startu poslednje deonice što nije završeno konačnim preokretom.

Zadar - Crvena zvezda 18.00

TABELA: Budućnost 8-1, Zvezda 6-2, Cedevita 6-3, FMP 5-4, Partizan 5-4, Olimpija 4-5, Mornar 4-5, Igokea 4-5, Zadar 3-5, Mega 3-6, Cibona 3-6, MZT 2-7.

Izvor: mondo.rs/mondo.ba