АБА: Железник и даље неосвојив!

ФМП уписао и четврту победу ове сезоне на домаћем терену.

Кошарка 17.11.2017 | 20:15
ФМП ове сезоне не зна за пораз код куће! "Пантери" су против Меге уписали и четврту победу у Железнику, а укупно пету у сезони. У првој утакмици 9. кола АБА лиге - 96:88 (19:22, 33:27, 23:18, 21:21).

Све до пред крај треће деонице гледали смо резултатску клацкалицу, без неког већег "одлепљивања", али су онда "пантери" стегли одбрану и отишли на "плус осам" уочи последње четвртине, а убрзо потом и на "+12" (86:74). Та разлика била је недостижна за госте...

Улогу лидера поново је имао Филип Човић. Иако је у другом полувремену одмарао нешто дуже него што је уобичајено, успео је да за 23 и по минута у игри убаци 22 поена, уз шест асистенција и пет скокова. Одличан је био и Мајкл Оџо са 18 поена, седам скокова и две асистенције. Алекса Раданов је убацио 15 поена и имао девет скокова, Алекса Ускоковић 11 поена и по три скока и асистенције, а Стефан Пот 10 поена, седам скокова и пет асистенција.

Госте је предводио Стефан Синовец са 22 поена, пет асистенција и два скока. Дилан Енис је убацио 10 поена и имао сјајних 10 асистенција, уз шест скокова. Влатко Чанчар је заустављен на 18 поена, а Никола Ребић на 12, али треба истаћи и да је имао чак шест украдених лопти и пет асистенција.

После паузе због термина за репрезентације, ФМП 3. децембра игра у Љубљани против Олимпије, док ће Мега дан касније угостити Задар.

Задар - Црвене звезда 18.00

ТАБЕЛА: Будућност 7-1, Звезда 6-2, Цедевита 5-3, Партизан 5-3, ФМП 5-4, Морнар 4-4, Игокеа 3-5, Цибона 3-5, Олимпија 3-5, Задар 3-5, Мега 3-6, МЗТ 2-6.

Извор: мондо.рс