ABA: Železnik i dalje neosvojiv!

FMP upisao i četvrtu pobedu ove sezone na domaćem terenu.

Košarka 17.11.2017 | 20:15
FMP ove sezone ne zna za poraz kod kuće! "Panteri" su protiv Mege upisali i četvrtu pobedu u Železniku, a ukupno petu u sezoni. U prvoj utakmici 9. kola ABA lige - 96:88 (19:22, 33:27, 23:18, 21:21).

Sve do pred kraj treće deonice gledali smo rezultatsku klackalicu, bez nekog većeg "odlepljivanja", ali su onda "panteri" stegli odbranu i otišli na "plus osam" uoči poslednje četvrtine, a ubrzo potom i na "+12" (86:74). Ta razlika bila je nedostižna za goste...

Ulogu lidera ponovo je imao Filip Čović. Iako je u drugom poluvremenu odmarao nešto duže nego što je uobičajeno, uspeo je da za 23 i po minuta u igri ubaci 22 poena, uz šest asistencija i pet skokova. Odličan je bio i Majkl Odžo sa 18 poena, sedam skokova i dve asistencije. Aleksa Radanov je ubacio 15 poena i imao devet skokova, Aleksa Uskoković 11 poena i po tri skoka i asistencije, a Stefan Pot 10 poena, sedam skokova i pet asistencija.

Goste je predvodio Stefan Sinovec sa 22 poena, pet asistencija i dva skoka. Dilan Enis je ubacio 10 poena i imao sjajnih 10 asistencija, uz šest skokova. Vlatko Čančar je zaustavljen na 18 poena, a Nikola Rebić na 12, ali treba istaći i da je imao čak šest ukradenih lopti i pet asistencija.

Posle pauze zbog termina za reprezentacije, FMP 3. decembra igra u Ljubljani protiv Olimpije, dok će Mega dan kasnije ugostiti Zadar.

Zadar - Crvene zvezda 18.00

TABELA: Budućnost 7-1, Zvezda 6-2, Cedevita 5-3, Partizan 5-3, FMP 5-4, Mornar 4-4, Igokea 3-5, Cibona 3-5, Olimpija 3-5, Zadar 3-5, Mega 3-6, MZT 2-6.

Izvor: mondo.rs