ЕЛ: ЦСКА од -11 до +27 и пете побједе!

Московски ЦСКА савладао је Валенсију у првом мечу шестог кола Евролиге – 94:67 (20:19, 23:19, 30:16, 21:13).  ЦСКА додао гас и прегазио Валенсију! Московски клуб убедљиво победио Валенсију у шестом колу Евролиге.  Као иза зграде: ЦСКА дао Валенсији 11 “форе”, а онда је Де Коло упалио машину! Армејци лагано против шпанског шампиона.

Кошарка 09.11.2017 | 21:00
'Армејци' су лоше кренули, пошто су гости из Шпаније брзо стигли до двоцифрене предности (6:17), али је ЦСКА експресно узвратио и водио после уводних десет минута кошарке.

Валенсија се држала све до полувремена, на одмор је отишла са пет поена заостатка, међутим – сјајни Нандо де Коло разиграо се у трећој деоници и донео свом тиму, потпуно заслужено, пети тријумф у сезони.

Управо је Француз био најбољи појединац меча са 23 поена (5/7 за два, 3/3 за три, 4/4 слободна бацања), два скока и две украдене лопте.

Једини преостали двоцифрени играч код победника био је Кори Хигинс са 16 поена и три асистенције, а истакли су се још Никита Курбанов, Кајл Хајнц, Отело Хантер и Андреј Воронцевич са по осам.

Код гостију је најбољи био Тибор Плаис са 12 поена и седам ухваћених лопти, док су Бојан Дубљевић и Фернандо Сан Еметерио убацили по 11.

ЦСКА је тако остао на првом месту са само једним поразом, док је Валенсија осма са половичним учинком.

"Армејци" су уписали пети тријумф, а Валенсија трећи пораз у шестом колу Евролиге.

Почетак утакмице у Москви није наговештавао убедљиву победу ЦСКА 94:67 (20:19, 23:19, 30:16, 21:13).

Шпанци су кренули силовито и већ после неколико минута имали "плус 11", али Валенсија ни прву четвртину није успела да добије, јер се ЦСКА серијом поена вратио резултатски у меч и после десет минута имао минималну предност.

Домаћин ниједену деоницу није изгубио, а кључна је била трећа, у којој је ривалу убацио чак 30 поена и примио само 16.

Невероватну партију пружио је Нанадо де Коло. Француз је био први стрелац меча са 23 поена. Имао је само два промашаја и то за два поена (5/7), за три и са линије слободних бацања био је без грешке (3/3 и 4/4). У екипи ЦСКА двоцифрен је био још само Кори Хигинс са 16 поена.

Тибор Плајс је са 12 кошева био први стрелац Валенсије, а у стопу су га пратили Фернандо Сан Еметерио и Бојан Дубљевић са по 11 поена.

Никад немој да љутиш ЦСКА, поготово не у Москви. А управо ту грешку направили су кошаркаши Валенсије. И зато су прошли као боси по трњу у утакмици шестог кола Евролиге. Армејци су славили са 94:67 и наставили борбу за прво место на табели.

Ово је руском гиганту била пета победа у елитном такмичењу, док је Валенсија забележила трећи пораз.

Гости из Шпаније су одлично почели утакмицу и против успаваног ЦСКА повели чак са 11 поена разлике средином прве деонице - 17:6.

Ђаво је тада однео шалу, то су схватили и изабраници Димитриса Итудиса и почели су да играју у складу са реномеом клуба чији дрес носе.

Разиграли су се бивши играч Валенсије, Нандо де Коло и Кори Хигинс, па је московски гигант корак по корак дошао до даха и предности. У трећој четвртини Де Коло је везао три тројке, Армејци су отишли на 20 и више поена предности и ту је прича била завршена.

Француски ас у дресу ЦСКА забележио је 23 поена, док је Кори Хигинс на то додао још 16. Код Валенсије је Тибор Плајс уписао 12, а Бојан Дубљевић и Фернандо Сан Еметерио још по 11 поена.

Уникаха Малага - Црвена звезда 20.45

ТАБЕЛА: ЦСКА Москва 5-1, Реал Мадрид 4-1, Олимпијакос 4-1, Химки 4-1, Валенсија 3-3, Малаби 3-2, Фенербахче 3-2, Бамберг 3-2, Барселона 2-3, Црвена звезда 2-3, Жалгирис 2-3, Панатинаикос 2-3, Уникаха 2-3, Милано 1-4, Басконија 1-4, Ефес 0-5.

*напомена: наредне недеље предвиђен је поново "дупли програм", а Црвена звезда ће дочекати ЦСКА у среду, па гостовати Олимпијакосу у петак.

Извор: Б92/мондо.рс/моззартспорт