EL: CSKA od -11 do +27 i pete pobjede!

Moskovski CSKA savladao je Valensiju u prvom meču šestog kola Evrolige – 94:67 (20:19, 23:19, 30:16, 21:13).  CSKA dodao gas i pregazio Valensiju! Moskovski klub ubedljivo pobedio Valensiju u šestom kolu Evrolige.  Kao iza zgrade: CSKA dao Valensiji 11 “fore”, a onda je De Kolo upalio mašinu! Armejci lagano protiv španskog šampiona.

Košarka 09.11.2017 | 21:00
'Armejci' su loše krenuli, pošto su gosti iz Španije brzo stigli do dvocifrene prednosti (6:17), ali je CSKA ekspresno uzvratio i vodio posle uvodnih deset minuta košarke.

Valensija se držala sve do poluvremena, na odmor je otišla sa pet poena zaostatka, međutim – sjajni Nando de Kolo razigrao se u trećoj deonici i doneo svom timu, potpuno zasluženo, peti trijumf u sezoni.

Upravo je Francuz bio najbolji pojedinac meča sa 23 poena (5/7 za dva, 3/3 za tri, 4/4 slobodna bacanja), dva skoka i dve ukradene lopte.

Jedini preostali dvocifreni igrač kod pobednika bio je Kori Higins sa 16 poena i tri asistencije, a istakli su se još Nikita Kurbanov, Kajl Hajnc, Otelo Hanter i Andrej Voroncevič sa po osam.

Kod gostiju je najbolji bio Tibor Plais sa 12 poena i sedam uhvaćenih lopti, dok su Bojan Dubljević i Fernando San Emeterio ubacili po 11.

CSKA je tako ostao na prvom mestu sa samo jednim porazom, dok je Valensija osma sa polovičnim učinkom.

"Armejci" su upisali peti trijumf, a Valensija treći poraz u šestom kolu Evrolige.

Početak utakmice u Moskvi nije nagoveštavao ubedljivu pobedu CSKA 94:67 (20:19, 23:19, 30:16, 21:13).

Španci su krenuli silovito i već posle nekoliko minuta imali "plus 11", ali Valensija ni prvu četvrtinu nije uspela da dobije, jer se CSKA serijom poena vratio rezultatski u meč i posle deset minuta imao minimalnu prednost.

Domaćin nijedenu deonicu nije izgubio, a ključna je bila treća, u kojoj je rivalu ubacio čak 30 poena i primio samo 16.

Neverovatnu partiju pružio je Nanado de Kolo. Francuz je bio prvi strelac meča sa 23 poena. Imao je samo dva promašaja i to za dva poena (5/7), za tri i sa linije slobodnih bacanja bio je bez greške (3/3 i 4/4). U ekipi CSKA dvocifren je bio još samo Kori Higins sa 16 poena.

Tibor Plajs je sa 12 koševa bio prvi strelac Valensije, a u stopu su ga pratili Fernando San Emeterio i Bojan Dubljević sa po 11 poena.

Nikad nemoj da ljutiš CSKA, pogotovo ne u Moskvi. A upravo tu grešku napravili su košarkaši Valensije. I zato su prošli kao bosi po trnju u utakmici šestog kola Evrolige. Armejci su slavili sa 94:67 i nastavili borbu za prvo mesto na tabeli.

Ovo je ruskom gigantu bila peta pobeda u elitnom takmičenju, dok je Valensija zabeležila treći poraz.

Gosti iz Španije su odlično počeli utakmicu i protiv uspavanog CSKA poveli čak sa 11 poena razlike sredinom prve deonice - 17:6.

Đavo je tada odneo šalu, to su shvatili i izabranici Dimitrisa Itudisa i počeli su da igraju u skladu sa renomeom kluba čiji dres nose.

Razigrali su se bivši igrač Valensije, Nando de Kolo i Kori Higins, pa je moskovski gigant korak po korak došao do daha i prednosti. U trećoj četvrtini De Kolo je vezao tri trojke, Armejci su otišli na 20 i više poena prednosti i tu je priča bila završena.

Francuski as u dresu CSKA zabeležio je 23 poena, dok je Kori Higins na to dodao još 16. Kod Valensije je Tibor Plajs upisao 12, a Bojan Dubljević i Fernando San Emeterio još po 11 poena.

Unikaha Malaga - Crvena zvezda 20.45

TABELA: CSKA Moskva 5-1, Real Madrid 4-1, Olimpijakos 4-1, Himki 4-1, Valensija 3-3, Malabi 3-2, Fenerbahče 3-2, Bamberg 3-2, Barselona 2-3, Crvena zvezda 2-3, Žalgiris 2-3, Panatinaikos 2-3, Unikaha 2-3, Milano 1-4, Baskonija 1-4, Efes 0-5.

*napomena: naredne nedelje predviđen je ponovo "dupli program", a Crvena zvezda će dočekati CSKA u sredu, pa gostovati Olimpijakosu u petak.

Izvor: B92/mondo.rs/mozzartsport