НБА: Бобан заиграо, Бјелица изазвао Голден Стејт!

Марјановић други пут наступио ове сезоне, а "Бели" постигао прву тројку утакмице Голден Стејт - Минесота. Шампион је узвратио ватрометом.

Кошарка 09.11.2017 | 09:30
Активна ноћ српских кошаркаша у најјачој лиги света.

Бобан Марјановић одиграо је други меч ове сезоне за Детроит и у победи против Индијане (114:97) постигао девет поена за исто толико минута у игри, током првог полувремена.

Немања Бјелица играо је 14 минута и погодио једну тројку за Минесоту у поразу од браниоца титуле, Голден Стејт Вориорса (125:101). "Вукови" су тако на најтежем гостовању прекинули свој најдужи низ победа у овој деценији.

Први је на терен изашао Марјановић. За многе и изненадно.

Српски горостас додао је својој статистици и четири скока и асистенцију, у убедљивом тријумфу којим је његов тим уписао шесту победу у последњих седам утакмица.

Први центар Детроита Андре Драмонд био је на свом нивоу са "дабл-дабл" учинком од 14 поена и чак 21 скока, а расположен је био и Тобијас Харис, који је с позиције крила додао Пистонсима важна 23 поена.

Интересантно је да је Индијана у другој четвртини имала предност 33:22, али је упорни Детроит четврти пут ове сезоне победио после повратка из двоцифреног минуса. Виктор Оладипо постигао је 21 поен, али је његова Индијана десети пут ове сезоне дозволила противнику да постигне 100 и више поена.

У ефикасној ноћи Пистонса, која би Марјановићу можда могла да донесе већу минутажу, одлучујуће су биле тројке његових саиграча Реџија Булока и Ентонија Толивера, почетком последње четвртине. Тим хицима Детроит је сломио последњи отпор гостију.

У утакмици Бјеличине Минесоте било је још мање неизвесности.

И без повређеног Кевина Дурента, Голден Стејт је преслишао Тимбервулвсе. "Сплеш брадерси" су повели првака ка петом узастопном тријумфу са 28 поена (Клеј Томпсон) и 22 поена (Стеф Кари). Крај њих двојице поново је као стартер заиграо Андре Игудала, МВП финала 2015, и постигао 11 поена.

Колико су Вориорси изгледали добро показала је трећа четвртина, у којој су постигли чак 44 поена. До тог квартала, најефикаснијег ове сезоне, Голден Стејт водио је само поен предности (51:50), али је потом додао гас и показао снагу.

Минесота се "држала" док је могла највише захваљујући Карл Ентони Таунсу (16 поена, 12 асистенција) и Ендрјуу Вигинс (17 поена).

Као куриозотет остаће упамћено да је Немања Бјелица у 17. минуту постигао прву тројку на утакмици, јер је Голден Стејт до тада промашио чак 11 шутева са дистанце.

До краја утакмице шампион је постигао 15 тројки, а Клеј Томпсон чак шест.

Табеле:

ИСТОК: Бостон 10-2, Детроит 8-3, Орландо 7-4, Торонто 6-4, Филаделфија 6-4, Њујорк 6-5, Вашингтон 5-5, Мајами 5-6, Кливленд 5-6, Шарлот 5-6, Индијана 5-7, Милвоки 4-6, Бруклин 4-7, Чикаго 2-7, Атланта 2-9

ЗАПАД: Голден Стејт 9-3, Хјустон 8-3, Минесота 7-4, Мемфис 7-4, Сан Антонио 7-4, Портланд 6-5, Њу Орлеанс 6-5, Денвер 6-5, Клиперси 5-5, Јута 5-6, Лејкерси 5-6, Оклахома 4-6, Финикс 4-8, Сакраменто 2-8, Далас 2-10.

Извор: мондо.рс